Szukaj
Close this search box.

10. Nocny Wrocław Półmaraton. Ruszają zapisy: minutę po północy, 1 stycznia 2024 roku

10. Nocny Wrocław Półmaraton. Ruszają zapisy: minutę po północy, 1 stycznia 2024 roku

Nocny Wrocław Półmaraton to flagowa impreza biegowa w stolicy Dolnego Śląska. Zawody odbywają się co roku już od 10 lat i niezmiennie organizuje je Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Wyjątkiem był rok 2020 i 2021, kiedy pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorów i popularna „połówka” nie mogła wystartować.

9. Nocny Wrocław Półmaraton – przeżyjmy to jeszcze raz

Dodatkowo ostatni, 9. Nocny Wrocław Półmaraton został uznany za najlepszą edycję w historii imprezy. Na poprzedni Nocny Wrocław Półmaraton zapisało się 10 tysięcy osób, a na starcie stanęło dokładnie 8197 zawodników.

Zobacz również

Najszybszym z nich okazał się Tomasz Grycko z czasem 1:04:59. Wśród kobiet zwyciężyła Natalija Semenovych, która dotarła na metę w ciągu 1:15:20. Wszyscy amatorzy nocnego biegania ukończyli zawody o godz. 1:50, a szczęśliwe twarze i płynąca z nich satysfakcja ozdobiły wrocławski Stadion Olimpijski.

Data 10. Nocnego Wrocław Półmaratonu. To wtedy biegacze zawładną ulicami Wrocławia

10., jubileuszowa edycja biegu, odbędzie się 15 czerwca 2024 roku o godz. 22:00. Warto zapisać tę datę w swoim biegowym kalendarzu! Organizatorzy już rozpoczęli pracę nad stworzeniem wyjątkowego wydarzenia.

– Mamy ambicję, by 10. odsłona naszego półmaratonu była absolutnie niesamowita – mówi Łukasz Sarapuk, szef projektu. – Dlatego już w listopadzie rozpoczęliśmy pracę, żeby przygotować niezapomniane zawody. Dążymy do tego, żeby jubileuszowa edycja biegu zapisała się złotymi zgłoskami w historii wrocławskiego sportu – dodaje.

10. Nocny Wrocław Półmaraton. Kiedy wystartują zapisy?

W 2024 roku limit uczestników wyniesie 10 tysięcy. Zapisy na wydarzenie rozpoczną się tradycyjnie 1 stycznia, minutę po północy.

Regulamin i kolejne informacje pojawią się wkrótce na stronie www.mcs.wroc.pl oraz w mediach społecznościowych biegu.

Popularny