Ale wyczyn! Przepłynął 1205 kilometrów, pokonał na rowerze 31 tysięcy, a teraz: bieg!

Ale wyczyn! Przepłynął 1205 kilometrów, pokonał na rowerze 31 tysięcy, a teraz: bieg!

Adrian Kostera to rekordzista świata na dystansie 5 x Ironman we Francji  w 2022 roku. Wyzwanie 365 Triathlon rozpoczął we Wrocławiu, w czerwcu. Najpierw w 67 dni przepłynął 1205 kilometrów. 

Zobacz również

Później ponad pięć miesięcy zajęło mu pokonanie etapu rowerowego. W tym czasie zmagał się nie tylko z dystansem, ale również warunkami atmosferycznymi. Zmagania rowerowe rozpoczynał w temperaturze blisko 35 stopni Celsjusza, natomiast zakończył je przy iście arktycznej pogodzie, gdzie termometry wskazywały nawet – 15 stopni Celsjusza.

Do biegu, gotowi, start! Ponad 7 tysięcy kilometrów w 5 lokalizacjach

Ostatni etap Wyzwania 365 Triathlon to bieganie. Adrian Kostera ma w nim do pokonania ponad 7 tysięcy kilometrów. Wystartował w środę 10 stycznia. Teraz codziennie pokonywać będzie dystans 55 kilometrów.

W odróżnieniu od pozostałych etapów, podczas biegania projekt Wyzwania będzie zmieniał lokalizację co miesiąc.

– Jednym z kluczowych aspektów projektu jest promocja Dolnego Śląska, dlatego tym razem chcemy pokazać jak najwięcej miejsc na mapie naszego regionu. Dodatkowo bieganie jest najpopularniejszą dyscypliną sportową w kraju i zależy nam na aktywowaniu dużej grupy mieszkańców naszego regionu, którzy poprzez dołączenie do projektu mogą zmienić coś w swoim życiu na plus. – podkreśla Wojciech Gęstwa – dyrektor Wyzwania 365 Triathlon.

Ultratriathlonistę zobaczymy w pięciu lokalizacjach. Pierwsza z nich, w której już możecie spotkać Adriana Kosterę to Stadion Lekkoatletyczny w Polkowicach. W lutym będzie to Park Centralny w Świdnicy, marzec – malownicza trasa wzdłuż rzeki Bóbr, Kwiecień ZOO w Lubinie, a maj i wielki finał w Dolnośląskim Centrum Sportu Polana Jakuszycka.

Niezmiennie od początku projektu można dołączać do Adriana na każdym etapie wyzwania. Szczegóły znajdziecie na platformie DataSport.

Zobacz również


Źródło: materiały prasowe

Popularny