Amerykanin we wrocławskim klubie. Co za transfer!

Amerykanin we wrocławskim klubie. Co za transfer!

W poprzednim sezonie Burrell był zawodnikiem Leipzig Kings, a po wycofaniu się lipskiego zespołu z rozgrywek, dołączył do Milano Seamen. Po sezonie Amerykanin otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika special teams w lidze. Jako returner wybiegał 1820 jardów oraz zdobył 5 przyłożeń po kick-offach i 2 przyłożenia po punt returnach.

Dołączyłem do Panthers Wrocław, ponieważ to świetnie zarządzana organizacja. Czuję, że tutejszy sztab trenerski pozwoli mi, jak i całemu naszemu zespołowi, wznieść się na jeszcze wyższy poziom. Panuje tu prawdziwa kultura zwycięstwa. Cieszę się, że mogę być częścią prężnie rozwijającej się i silnej drużyny. Spodziewajcie się po nas wielu mocnych i widowiskowych akcji w kolejnym sezonie. Naszym celem jest wejść na szczyt!
Devan Burrell

Wcześniej – w sezonie 2022 – Burrell grał dla Allgäu Comets. W latach 2018-21 występował w USA na Missouri Western University w drugiej dywizji NCAA.

Zgodnie z zasadami European League of Football, każdy zespół może zakontraktować czterech zawodników ze Stanów Zjednoczonych oraz sześciu z innych państw świata. Sezon 2024 ELF ruszy na początku czerwca przyszłego roku.

Zobacz również

Popularny