Android 14 już dostępny dla wybranych telefonów. Ma AI do generowania tapet

Android 14 już dostępny dla wybranych telefonów. Ma AI do generowania tapet

Google wydało Androida 14, najnowszą wersję mobilnego systemu operacyjnego. Jest on dostępny na telefonach Pixel (4A 5G wzwyż), a telefony od innych producentów, w tym Samsung, Nothing, OnePlus i innych, będą go wspierały „później, ale jeszcze w 2023 r.”.

Aktualizacja wprowadza kilka nowych funkcji związanych z bezpieczeństwem, takich jak głębsze wsparcie dla kluczy dostępu, ochrona prywatności przed nieuczciwymi brokerami danych oraz mnóstwo aktualizacji interfejsu użytkownika, personalizacji i zdrowia.

Dużą nowością w tej wersji systemu operacyjnego – a przynajmniej najbardziej atrakcyjną wizualnie – jest to, że Android 14 oferuje nowe funkcje dostosowania ekranu blokady.

Możemy przełączać się pomiędzy różnymi stylami i formatami zegara, nadając bardziej osobisty charakter tego, co widzimy na wyświetlaczu. Google dodaje także generator tapet zasilany przez sztuczną inteligencję. Niestety, ta funkcja będzie dostępna tylko w modelach Pixel 8 i 8 Pro w momencie premiery. Możliwości Androida 14 widać też na filmie Google’a.

Dalsza część pod materiałem wideo:

Mamy też rozszerzone wsparcie dla kluczy dostępu, które pozwoli używać swojego odcisku palca do logowania się w aplikacjach stron trzecich. Aplikacje mogą korzystać z nowego Menedżera Poświadczeń Androida, aby zebrać wszystkie metody logowania użytkownika, takie jak hasła i „Zaloguj się przez Google”, jako sposób na uproszczenie doświadczenia logowania i prezentowanie tylko najbezpieczniejszej opcji.

Inne nowe funkcje obejmują lepsze wsparcie dla rozszerzeń aparatu, wsparcie dla obrazów 10-bit HDR oraz nową funkcję Health Connect w Androidzie. Przechowuje ona dane dotyczące zdrowia i kondycji fizycznej na urządzeniu, podobnie jak robi to Apple Health.

Źródło https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/android-14-juz-dostepny-dla-wybranych-telefonow-ma-ai-do-generowania-tapet/zrv743k

Popularny