Szukaj
Close this search box.

Aquapark na Brochowie zamknięty. Wszystkie zajęcia są odwołane

Aquapark na Brochowie zamknięty. Wszystkie zajęcia są odwołane

Aquapark na Brochowie nieczynny

W nocy między środą a czwartkiem (29-30 listopada), z nieustalonych do tej pory przyczyn, pękła magistrala doprowadzająca wodę do obiektu przy ul. Polnej. Od godziny 6.00 w czwartek (30 listopada), pracuje na miejscu ekipa wodociągowa – potencjalne miejsce uszkodzenia będzie wkrótce odsłonięte.

Kornel Kempiński, dyrektor ds. zarządzania obiektem w Aquapark Wrocław, informuje, że jeżeli pęknięcie jest w miejscu wysięku wody, jeszcze dzisiaj powinna być możliwa naprawa i wymiana rury, a obiekt od jutra (piątek, 1 grudnia) powinien wznowić działalność.

Jeśli pęknięcie jest dłuższe lub zlokalizowane w nieco innym miejscu niż widzimy wysięk wody, to naprawa może przedłużyć się na kolejny dzień.
Kornel Kempiński, dyrektor ds. zarządzania obiektem w Aquapark Wrocław

Zajęcia w Aquapark Brochów odwołane

Zarządzający Aquaparkiem na Brochowie przy ul. Polnej poinformowali wrocławskie szkoły, które prowadzą w obiekcie naukę pływania i lekcje WF-u o niedogodności i konieczności odwołania wszystkich zajęć do czasu zakończenia naprawy. 

Zobacz również

Konieczne było zamknięcie obiektu, ponieważ pęknięcie znajduje się przy magistrali. W środku urządzenia pracują filtrujące wodę mechanizmy, które działają w obiegu zamkniętym.

Miejsce uszkodzenia rury znajduje się bezpośrednio przy budynku i nie ma możliwości użycia ciężkiego sprzętu. Mimo, że Aquapark jest na gwarancji, to działania naprawcze podjęte zostały niezwłocznie, aby awarię usunąć jak najszybciej.

Obiekt jest oczywiście na gwarancji, jednak nie czekaliśmy z naprawą do przejęcia jej przez wykonawcę, który półtora roku temu obiekt zbudował. Zamówiliśmy ekipę, która usuwa awarię, robimy dokumentację uszkodzenia i potem będziemy sprawę załatwiać z wykonawcą i jego ubezpieczycielem. Priorytetem dla nas jest usunięcie awarii.
Kornel Kempiński

Dodaje, że dokładane są wszystkie starania, aby awarię usunąć jak najszybciej. Będziemy na bieżąco informować o postępach prac.

W tym miejscu znajduje się Aquapark na Brochowie:

Popularny