Aquapark Wrocław buduje zadaszony parking z wielką farmą fotowoltaiczną

Aquapark Wrocław buduje zadaszony parking z wielką farmą fotowoltaiczną

Aquapark Wrocław przy ul. Borowskiej 99 stanie się jeszcze bardziej ekologiczny: zarząd spółki podjął decyzję o budowie farmy fotowoltaicznej o mocy przyłączeniowej 496 kW. Farma fotowoltaiczna pozowali na maksymalne wykorzystanie potencjału drzemiącego w energii odnawialnej.

Na powierzchni 5 tys. metrów kwadratowych powstanie zadaszony parking w centrum miasta, który będzie gotowy wiosną 2024 roku. W trakcie remontu zostanie wyrównana i zmieniona cała nawierzchnia.

–  Na terenie obiektu Aquapark Wrocław prowadzimy teraz remont na parkingu przy ul. Pietrewicza. Wyrównujemy teren i zmieniamy nawierzchnię, powstanie nowy zmodernizowany zadaszony parking. Na dachu parkingu znajdować będzie się gigantyczna farma fotowoltaiczna o mocy 496 kW – mówi Adrianna Pawlicka rzecznik Wrocławskiego Parku Wodnego.

Aquapark Wrocław stawia na ekologię

Nowe inwestycje Wrocławskiego Parku Wodnego są projektowane w oparciu o nowe, ekologiczne technologie. Aquapark Wrocław przy ul. Borowskiej ma już jednak 15 lat (powstał w roku 2008), więc wymaga modernizacji i wprowadzenia nowych rozwiązań.

Obiekt jest już wyposażony w kogeneratory produkujące energię z gazu ziemnego. WPW S.A. chce by obiekt był jeszcze bardziej ekologiczny, by Wrocław był czystym miastem, dlatego stawia na odnawialne źródła energii.

Aquapark Wrocław od początku czyli 2008 roku jest producentem energii elektrycznej. Produkujemy energię z gazu ziemnego, dzięki kogeneratorom. Teraz dodając do tego jeszcze energię pozyskaną z farmy fotowoltaicznej stajemy się nie tylko ekologiczni, ale również niezależni energetycznie.
Kornel Kempiński dyrektor ds. zarządzania obiektem

Również budując obiekt przy ul. Polnej, Wrocławski Park Wodny postawił na rozwiązania przyjazne środowisku. Aquapark Brochów jest obiektem niskoemisyjnym. Wytwarzając energię z gazu w celu m.in. ogrzewania wody w basenach, produkuje energię elektryczną. W Aquaparku na Brochowie również powstanie nowa farma fotowoltaiczna o mocy 40 kW.


Źródło: materiały prasowe

Popularny