Szukaj
Close this search box.

Aquapark Zakrzów zaprasza na baseny, sauny i treningi – zdjęcia z otwarcia

Aquapark Zakrzów zaprasza na baseny, sauny i treningi – zdjęcia z otwarcia

Aquapark Wrocław otworzył dziś (21 czerwca) trzeci obiekt sportowo-rekreacyjny w mieście – Aquapark Zakrzów przy ulicy Wilanowskiej 29 na osiedlu Psie Pole-Zawidawie. Pierwszego dnia, przy słonecznej pogodzie, frekwencja dopisała. Były balony, bański mydlane, opalanie, pływanie i dużo uśmiechów. Pokaz tańca synchronicznego w wodzie zaprezentowały dziewczyny z klubu sportowego Aurora Wrocław.

Aquapark Zakrzów: baseny, sauny, treningi

W Aquaparku Zakrzów są trzy baseny: rekreacyjny, zewnętrzny i dziecięcy, a także wanna z bąbelkami. Na górze: sala do zajęć fitness i druga do ćwiczeń kondycyjnych i siłowych. Na piętrze są także sauny: dwie suche (z seansami zapachowymi) i jedna parowa, a przy nich pomieszczenia do wypoczywania. Wszystko wygląda ładnie, schludnie i zachęcająco.

Z nowego obiektu cieszą się nie tylko mieszkańcy Zakrzowa i okolicznych wrocławskich osiedli. Korzystać będą mieszkańcy przygranicznych gmin, o czym mówił na otwarciu wójt Długołęki. Na baseny będą przychodziły dzieci z sąsiedniej podstawówki.

Bardzo się cieszę, bo nasz szkoła jest duża. Na wuef będzie tu przychodziło 18 klas. Bliskość tego obiektu i jego jakość są istotne. Poszerza on ofertę edukacyjną naszej szkoły i ma znaczenie w kontekście promocji zdrowego trybu życia wśród uczniów.

Urszula Krasoń, dyrektor Szkoły Podstawowej 44 im. Jana III Sobieskiego we Wrocławiu

Aquapark Zakrzów: godziny otwarcia i ceny

Basen rekreacyjny oraz strefa sportowa są otwarte przez cały tydzień od godziny 6:00 do 21:00. Zewnętrzny (sezonowy) i dziecięcy –  od 10:00 do 20:00. Sauny – od 14:00 do 21:00.

Przykładowe ceny:

  • bilet normalny na cały dzień na wszystkie strefy = 50 złotych;
  • bilet normalny na 1 godzinę na wszystkie strefy = 33 złote;
  • bilet normalny na 2 godziny na sauny i fitness = 30 złotych;
  • karnet miesięczny na wszystkie strefy (bez ograniczeń czasowych) = 199 złotych;
  • parking dla klientów = 2 złote;
  • honorowane są karty Multisport i Medicover, a także zniżki Nasz Wrocław.

Lepiej pilnować czasu, ponieważ każda minuta spóźnienia kosztuje złotówkę. Pełny cennik jest tutaj.

Nowoczesny obiekt jest wyposażony w zespół urządzeń generujących ciepło i prąd ze źródeł naturalnych. Chodzi m.in. o panele fotowoltaiczne na dachu, pompę ciepła i generatory gazowe. – Oznacza to, że nawet połowa energii koniecznej do działania obiektu będzie ze źródeł odnawialnych – wyjaśniał w marcu prezes Wrocławskiego Parku Wodnego SA, Grzegorz Kaliszczak.

Aquapark Zakrzów kosztował około 40 milionów złotych. Został wybudowany na podstawie projektu pracowni architektonicznej AP Szczepaniak z Wrocławia.

Jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie dzieci z pobliskiej szkoły i seniorów z klubu Marysieńka, cieszymy się że obiekt jest tak wyczekiwany.

Agnieszka Szczepaniak

Obiekt na Zakrzowie jest trzecim w mieście pod szyldem Aquaparku Wrocław. Pozostałe to Aquapark Brochów oraz główny i największy przy ul. Borowskiej. Czwarty planowany jest na Lipie Piotrowskiej.

Zobacz również

Popularny