Szukaj
Close this search box.

Awans w rodzinnym imperium luksusu. Bernard Arnault dał swojemu synowi kolejne stanowisko

Awans w rodzinnym imperium luksusu. Bernard Arnault dał swojemu synowi kolejne stanowisko

Awans na stanowisko dyrektora zarządzającego Financière Agache to kolejny krok w rodzinno-biznesowej karierze 29-letniego Frédérica Arnaulta. Wcześniej został mianowany dyrektorem generalnym LVMH Watches, po okresie pełnienia funkcji dyrektora generalnego szwajcarskiego producenta zegarków TAG Heuer. On i jego 32-letni brat Alexandre dołączyli do zarządu LVMH w kwietniu, dołączając do starszych rodzeństwa Delphine i Antoine’a.

Frédéric Arnault ukończył prestiżową Ecole Polytechnique, czyli tę samą uczelnię, której absolwentem jest jego ojciec.

Przygotowania do sukcesji?

Rodzina Arnaulta posiada 48 proc. kapitału LVMH, dzięki czemu kontroluje i 64 proc. praw głosu. Grupa notowana na giełdzie w Paryżu jest właścicielem takich marek jak Louis Vuitton, Dior i amerykański jubiler Tiffany.

Zobacz też: Najbogatszy człowiek świata szuka następców? „Zmusiłem ich do pracy”

Każda zmiana ról pięciorga dzieci Bernarda Arnaulta, które pełnią funkcje w LVMH, jest analizowana pod kątem tego, kto może kiedyś zastąpić 75-letniego twórcę imperium luksusu. Sam zainteresowany zapewnia jednak, że na razie nie zamierza się wycofać. Dwa lata temu grupa podniosła wiek graniczny dla stanowiska dyrektora generalnego LVMH do 80 lat.

Szacowana wartość majątku rodziny Arnault to według amerykańskiego wydania „Forbesa” ok. 209,5 mld dol. (stan na 6 czerwca 2024 r.)

Źródło https://businessinsider.com.pl/biznes/awans-w-rodzinnym-imperium-luksusu-bernard-arnault-dal-swojemu-synowi-kolejne/k61qepr

Popularny