Szukaj
Close this search box.

Biedronka nie ma sobie nic do zarzucenia. Tak odpowiada na działanie UOKiK

Biedronka nie ma sobie nic do zarzucenia. Tak odpowiada na działanie UOKiK

Ze spokojem oczekujemy na dalszy rozwój wypadków w tej, obejmującej szereg podmiotów sprawie, będąc przekonanymi co do naszego postępowania, które było zgodne z przepisami prawa oraz uwzględniało dobre obyczaje rynkowe. Warto podkreślić, że większość naszych usług transportowych realizujemy w ramach wieloletnich partnerstw” — poinformowało nas biuro prasowe Biedronki. Sieć Dino do chwili publikacji artykułu nie odpowiedziało na prośbę o komentarz do działań Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

„Prezes UOKiK po otrzymanym sygnale i przeprowadzonych analizach wszczął postępowanie wyjaśniające dotyczące rynku pracy. Sprawdza w nich praktyki sieci handlowych Biedronka i Dino oraz firm przewozowych obsługujących tych przedsiębiorców. W lutym i kwietniu br. za zgodą sądu i w asyście funkcjonariuszy Policji pracownicy UOKiK przeszukali siedziby spółek Jeronimo Martins Polska, Dino Polska oraz firm transportowych. Trwa analiza zebranych materiałów” — poinformował 8 lipca UOKiK w oficjalnym komunikacie.

Z komunikatu UOKiK wynika, że ewentualna zmowa miała dotyczyć rynku pracy. Z uzyskanych przez urząd informacji wynikać miało, że Biedronka i Dino mogły porozumieć się z firmami transportowymi, by nie konkurować między sobą o pracowników.

Liderzy rynku pod lupą

Sieci Biedronka oraz Dino to liderzy branży handlu detalicznego w Polsce. Jak wynika z informacji publikowanych przez firmy, Biedronka na koniec I kw. 2024 r. miała na terenie całego kraju 3 tys. 596 sklepów, a Dino Polska na koniec pierwszego półrocza tego roku dysponowało siecią 2 tys. 504 placówek.

Źródło https://businessinsider.com.pl/biznes/biedronka-nie-ma-sobie-nic-do-zarzucenia-tak-odpowiada-na-dzialanie-uokik/8vp9m77

Popularny