Szukaj
Close this search box.

Biznesowy partner legendarnego inwestora nie żyje. Zmarł w wieku 99 lat

„Jego ostry dowcip olśniewał całe pokolenia inwestorów. Żaden inny partner biznesowy nie grał drugich skrzypiec lepiej niż Charlie Munger” — pisze w materiale o śmierci legendy rynku finansowego „Wall Street Journal”.

Dziennik przypomina, że Munger przez dekady był nie tylko wiceprezesem Berkshire Hathaway, ale również przyjacielem oraz „consigliere” (w wolnym tłumaczeniu „doradcą”, to nawiązanie do prozy o nowojorskiej włoskiej mafii, gdzie osoba pełniąca takie „stanowisko” miała być kimś w rodzaju doradcy i zarządcy — red.).

Munger słynął z tego, że podczas dorocznych spotkań z inwestorami regularnie zabierał głos po Buffecie, by powiedzieć tylko: nie mam nic do dodania.

Charlie Munger dorastał w Omaha w stanie Nebraska, kilkaset metrów od miejsca, w którym obecnie mieszka Buffett. Spotkali się w 1959 r., kiedy Buffett miał 28 lat, a Munger 35. Munger w pewnym momencie pracował w sklepie spożywczym należącym do dziadka Buffetta.

Warren Buffet i Charlie Munger
Warren Buffet i Charlie Munger | Visual China Group / Getty Images

Źródło https://businessinsider.com.pl/biznes/biznesowy-partner-legendarnego-inwestora-nie-zyje-zmarl-w-wieku-99-lat/31s663t

Popularny