Blisko 400 uczniów grało w szachy we Wrocławiu! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Blisko 400 uczniów grało w szachy we Wrocławiu! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Centrum Kongresowe Hali Stulecia wypełniło się 24 października uczniami, którzy rywalizowali w szachowych mistrzostwach. Łącznie udział wzięło 78 reprezentacji szkolnych, w których było 398 graczy. Frekwencja dopisała! 

Rokrocznie mistrzostwa cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ta forma rywalizacji współzawodnictwa sportowego zachęca uczniów, zwłaszcza, że mamy okazję korzystać z tak wielkich przestrzeni, które wszystkich pomieszczą.
Piotr Widawski, sekretarz Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Mistrzostwa szachowe we Wrocławiu to już wieloletnia tradycja. Podczas ostatnich, uczniowie rywalizowali o Puchar Prezesa Hali Stulecia w trzech kategoriach: dzieci, młodzieży szkolnej oraz licealistów. Oprócz dyplomów i medali za pierwsze 3 miejsca w każdej kategorii, czekał dla mistrzowskiej drużyny specjalny puchar ufundowany przez prezesa Hali Stulecia oraz okazjonalna koszulka z napisem „Mistrz Wrocławia”.

– To jest już tradycja, co roku spotkamy się na igrzyskach szachowych. Szkoły rywalizują o piękne puchary za najwyższe miejsca, otrzymują też statuetki i dyplomy oraz okolicznościowe koszulki ufundowane przez Miasto Wrocław – wymieniał Bogdan Zawisza z Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Zobacz relację z tego wydarzenia:

Zwycięzcy zakwalifikowani będą do mistrzostw dolnośląskich. Ale gra w szachy procentować będzie na przyszłość

– Bardzo polecam szachy. Mój syn na przykład, który poszedł na zajęcia szachowe, znacznie lepiej sobie radził później w szkole, zwłaszcza na matematyce. Uważam, że ten sport bardzo rozwija umysł młodych osób – zachęca Piotr Widawski, sekretarz Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego. 

Popularny