Szukaj
Close this search box.

Brakuje prądu? Stacja zasilania z targów CES 2024 zapewni elektryczność na wiele dni

EcoFlow, firma znana z przenośnej energii i ekologicznych rozwiązań energetycznych, zaprezentowała nie tylko stację zasilania, ale system awaryjny do zasilania domów. Został on zaprojektowany na długie awarie prądu i codzienne użytkowanie – to EcoFlow Delta Pro Ultra.

Pojedyncza jednostka EcoFlow Delta Pro Ultra ma pojemność zasilania 6 kWh, w tym zdolność do wytwarzania 7200 W i 5,6 kW mocy wejściowej z paneli słonecznych – to wystarczająco dużo energii, aby zdaniem producenta zasilić cały dom.

EcoFlow sprzedaje też oddzielne jednostki, które możemy dodawać do swojego systemu i go rozbudowywać. Aby mieć pewność, że nie zabraknie energii, system jest kompatybilny z różnymi źródłami energii, w tym słoneczną i gazową.

Duża pojemność i dużo prądu

Delta Pro Ultra może być połączony z istniejącym zestawem paneli słonecznych i pozwala na wejścia mocy do 16,8 kW. Za pomocą pakietów do rozbudowy pojemność może być zwiększona do nawet 90 kWh, co wystarcza do zasilania niezbędnych urządzeń w domu nawet przez miesiąc — twierdzi producent.

Zasilanie zapasowe z EcoFlow
Zasilanie zapasowe z EcoFlow | mat. prasowe

„W obliczu rosnącej niepewności energetycznej z powodu awarii sieci i ekstremalnych warunków pogodowych, opracowaliśmy Delta Pro Ultra wraz ze Smart Home Panel 2, aby sprostać tym wyzwaniom” — powiedział Brian Essenmacher, szef rozwoju biznesu EcoFlow w Ameryce Północnej. „Naszym celem jest umożliwienie ludziom wyboru najlepszych rozwiązań energetycznych do codziennego użytku w ich gospodarstwach domowych i zapewnienie im spokoju podczas awarii zasilania” — dodał.

Jedną z obaw konsumentów dotyczących takich systemów jest ich trwałość, szczególnie biorąc pod uwagę cenę. Aby temu zaradzić EcoFlow użyło baterii litowo-żelazowo-fosforanowych (LiFePO4) klasy EV, które są zaprojektowane, aby wytrzymać ponad 10 lat codziennego użytkowania, obejmując około 3500 cykli rozładowania, zanim osiągną 80 proc. pierwotnej pojemności.

Zestaw EcoFlow Delta Pro Ultra z bateriami będzie dostępny za 4999 dol., a Smart Home Panel 2 (który integruje Delta Pro Ultra z domem) będzie do zakupu za 1599 dol. Sprzedaż rusza w lutym.

Źródło https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/brakuje-pradu-stacja-zasilania-ecoflow-zapewni-elektrycznosc-na-wiele-dni/c9lp3er

Popularny