Szukaj
Close this search box.

ChatGPT pozwala już pracować na załącznikach i szuka informacji w internecie

ChatGPT pozwala już pracować na załącznikach i szuka informacji w internecie

Podobnie jak Google Lens, ChatGPT również może odpowiadać na pytania związane ze zdjęciami, zrzutami ekranowymi czy załącznikami takimi jak kod programistyczny. Warto jednak podkreślić, że nie rozpoznaje jeszcze j. polskiego.

Jeśli chodzi o pliki graficzne, ChatGPT może rozpoznawać elementy na obrazie, umożliwiając zadawanie pytań na ich temat. OpenAI mówi, że możesz zrobić np. zdjęcie swojej spiżarni, a ChatGPT przeanalizuje dostępne produkty i zaproponuje odpowiednie przepisy. W innym przykładzie możemy zrobić zdjęcie swojego roweru i zapytać ChatGPT, jak obniżyć siodełko. Chatbot AI może następnie poprosić o zrobienie zdjęcia swojego pudełka z narzędziami i dostępnej instrukcji, aby móc zarekomendować właściwe narzędzia i kroki do podjęcia.

Takie możliwości mają jednak użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych i posługujący się j. angielskim. Dodatkowo pojawiło się rozpoznawanie głosu, więc możemy mówić do AI, zamiast pisać jak do tej pory. Ale ponownie: polski nie jest obsługiwany..

Zwiększone możliwości głosowe i obrazowe ChatGPT pojawiły się w momencie, gdy użytkowanie aplikacji zmniejszyło się od początku tego roku.

GPT chce podtrzymać zainteresowanie

Gdy ChatGPT został wprowadzony w zeszłym roku, szybko stał się najszybciej rozwijającą się aplikacją w historii, z szacowaną liczbą 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

W lipcu br. aplikacja zanotowała pierwszy spadek ruchu, co może być znakiem, że nowość mogła zacząć zanikać lub że wzrost konkurencji ze strony Google Bard i Bing AI chat wpłynął na jej wyniki.

Mimo to wpływ ChatGPT na szerszy krajobraz technologiczny jest niezaprzeczalny. Od momentu jego uruchomienia wiele firm zintegrowało technologię generatywnego AI ze swoim oprogramowaniem, od Duolingo po aplikacje fitness.

Generatywne AI wciąż jednak jest dalekie od doskonałości. Czasami AI może podać mylące lub nieprawidłowe informacje, ale wyrazić je w sposób, który brzmi przekonująco i pewnie. Nazywa się to halucynacją AI.

Aby aktywować nowe funkcje w ChatGPT Plus, trzeba udać się do Settings & Beta -> Beta features, i tam włączyć „Browse with Bing” (dostęp do internetu) oraz Advanced data analysis (praca z załącznikami).

Źródło https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-funkcje-chatgpt-plus-praca-na-zalacznikach-i-wyszukiwanie-w-sieci/k8epwbe

Popularny