Szukaj
Close this search box.

CPK zyskał sojusznika w ekipie władzy. „Zmieniłem zdanie”

CPK zyskał sojusznika w ekipie władzy. "Zmieniłem zdanie"

— Byłem sceptykiem CPK ze względu na koszty społeczne projektu. Zmieniłem zdanie, bo Polska jest ostatnim dużym krajem w Unii Europejskiej bez dużego hubu pasażerskiego i towarowego. Wydaje się, że da się ten projekt wprowadzić bez niszczenia ludziom życia — mówił.

Zobacz też: CPK tak, ale jakie? W pomyśle konieczne są pilne zmiany

Budowa 10. największego lotniska w UE nie jest megalomańskim projektem dla 6. największej gospodarce w UE — dodał i wskazał, że budowa musi zakończyć się do końca dekady. Uzupełnieniem ma być „szybka kolej pomiędzy Warszawą, Łodzią, Poznaniem i Wrocławiem”.

„Nie ma mowy o rozwoju Polski bez nowoczesnej infrastruktury” — napisał na platformie X (dawniej Twitter — red.), uzasadniając swoje słowa.

Filary rozwoju według Szymona Hołowni

Te słowa padły podczas wystąpienia Hołowni, w którym prezentował wizję strategii rozwoju gospodarczego Polski w kolejnych dekadach. — Potrzebujemy wizji gospodarczej, by wygrać dla Polaków Europę — mówił.

Poza deklaracją o poparciu budowy CPK i „nowoczesnej infrastruktury” polityk wskazał jeszcze „filary” planu Polski 2050. Pierwszym jest „policentryczny model rozwoju”. Jednym z elementów tego punktu jest doprowadzenie kolei do każdego miasta powiatowego w Polsce.

Drugim elementem jest budowa „innowacyjnej gospodarki”, czego przejawem ma być m.in. wsparcie dla małych i średnich firm oraz start-upów.

Źródło https://businessinsider.com.pl/biznes/cpk-zyskal-sojusznika-w-ekipie-wladzy-zmienilem-zdanie/metz0h2

Popularny