Członkini RPP przeprasza za „wystąpienie” Adama Glapińskiego

Członkini RPP przeprasza za "wystąpienie" Adama Glapińskiego

„Chciałam Państwa bardzo przeprosić, ale jednocześnie pocieszyć” – tymi słowami Joanna Tyrowicz rozpoczęła wpis na portalu LinkedIn, będąc członkinią Rady Polityki Pieniężnej.

Wpis został opublikowany dzień po konferencji prasowej prezesa Narodowego Banku Polskiego, Adama Glapińskiego. I właśnie za ten „występ” ekonomistka postanowiła przeprosić internautów.

Przeprosiny za prezesa NBP

„Przeprosić, bo wyszło co wyszło. Poza wczorajszym występem (przepraszam: wystąpieniem) wyszło też, że przez niemal rok podkreślałam łatwowiernie, że „Rada nie zakończyła cyklu podwyżek”, nieświadomie wprowadzając Państwa w błąd” – zaznacza Tyrowicz.

Dodała, że po wczorajszej konferencji może być pewne pocieszenie dla Polaków, bo według niej, mogłoby być jeszcze gorzej.

Na koniec Tyrowicz zapewniła, że na swoim profilu na LinkedIn nie będzie informować, co ogląda, „kto jest głupi” czy „na kogo głosować”. W subtelny sposób skrytykowała Glapińskiego, który przed kamerami, przez ponad 40 minut, obrażał ekonomistów, media, a także członków RPP wybranych przez opozycję.

Glapiński też przepraszał, ale za coś innego

Podczas konferencji prezes NBP odniósł się także do spadku inflacji, do którego doszło przed wyborami parlamentarnymi. – Jesteśmy świadkami wielkiego sukcesu. Przepraszam bardzo, że ten sukces przyszedł teraz przed wyborami. Równie dobrze mógłby się zdarzyć miesiąc po wyborach, bo inflacja leci na łeb na szyję – przyznał.

Glapiński nie przebierał w słowach i dodał, że zdaje sobie sprawę, że to inflacja i drożyzna miały być tematem przewodnim kampanii. – Ja mam to gdzieś – oznajmił.

Źródło https://businessinsider.com.pl/biznes/czlonkini-rpp-przeprasza-za-wystapienie-adama-glapinskiego/wddxew2

Popularny