Szukaj
Close this search box.

Daniel Łukasik piłkarzem Śląska Wrocław

Daniel Łukasik piłkarzem Śląska Wrocław

Łukasik karierę piłkarską rozpoczynał w Olimpii Miłki, skąd trafił do Warmii Olsztyn, a następnie do Legii Warszawa. I to właśnie przy Łazienkowskiej wchodził w dorosły futbol i tam też świętował największe sukcesy w karierze. Z Legią zawodnik dwukrotne wywalczył mistrzostwo Polski i dwa razy triumfował w rozgrywkach o Puchar Polski.

Zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski

W 2014 roku przeniósł się do Lechii Gdańsk, w której grał do 2020 roku, z roczną przerwą na występy w niemieckim SV Sandhausen (2016/2017). W Lechii również zdobył Puchar Polski, a także dołożył wygraną w Superpucharze. Na początku 2020 roku trafił do tureckiego Ankaragucu, a po blisko dwuletnim epizodzie w Turcji wrócił do PKO BP Ekstraklasy, a konkretnie do Radomiaka Radom. Tam występował do końca sezonu 2022/2023, a od lipca – korzystając z gościny trenera Jacka Magiery – trenował z zespołem Śląska Wrocław.

Daniel Łukasik to doświadczony piłkarz, który może dużo wnieść do naszego zespołu. Ustaliliśmy z trenerem Magierą, że możemy wzmocnić rywalizację w środku pola, a sam zawodnik trenuje z nami od kilku tygodni i nie będzie potrzebował okresu adaptacji. Daniel pokazał, że jest profesjonalistą, a obie strony mogą zyskać na podpisaniu kontraktu.
David Balda, dyrektor sportowy Śląska

Kontrakt do końca sezonu 2023/2024

Warto zaznaczyć, że w zeszłym tygodniu Daniel Łukasik zadebiutował w barwach WKS-u – rozegrał 57 minut w przegranym 2:4 sparingu z RB Lipsk.

– Trenowałem z drużyną Śląska przez kilka tygodni, poznałem zespół, sztab. Muszę powiedzieć, że są tu naprawdę warunki do treningu i grania na najwyższym poziomie w Polsce. Cieszę się, że będę miał okazję wspomóc Śląsk w tym sezonie. Dziękuję za wspólny czas do tej pory i szansę, którą dostałem. Liczę, że będziemy wygrywać kolejne mecze i utrzymywać się w górnej części tabeli – zaznacza nowy pomocnik WKS-u.

Kontrakt Łukasika będzie obowiązywał do końca sezonu 2023/2024. Zawodnik będzie występował z numerem 23 na koszulce.


Źródło: materiały prasowe

Popularny