Szukaj
Close this search box.

Domownicy gubią klucze? Ten gadżet pomoże

Domownicy gubią klucze? Ten gadżet pomoże

Poznaj lokalizatory, które warto nosić z kluczami do mieszkania, kluczykami do samochodu, plecakiem lub walizką w czasie podróży lub nawet przypiąć domowemu zwierzakowi do obroży. W tym zestawieniu uwzględniliśmy łącznie trzy urządzenia:

Lokalizator Samsung Galaxy SmartTag 2. Koniec zabawy w chowanego

Nowy lokalizator Galaxy SmartTag2 to mały gadżet, z którym odnajdziesz klucze lub inne rzeczy, a przy tym kontrolujesz różne urządzenia IoT za pomocą jednego kliknięcia. Wydajna bateria, którą umieszczono w lokalizatorze, działa do 500 dni. Model jest w dużym stopniu pyło- i wodoszczelny – potwierdza to certyfikat IP67. Dodaj swój lokalizator w aplikacji SmartThings Find, a dzięki funkcji Kompasu i funkcji Szukaj w pobliżu dowiesz się, gdzie znajduje się to, co się zawieruszyło. Włącz tryb Zgubione urządzenie, a funkcja komunikacji bliskiego zasięgu (NFC) w Galaxy SmartTag2 wyświetli twoje dane kontaktowe oraz odpowiednią wiadomość na ekranie smartfonu znalazcy i to niezależnie od systemu operacyjnego, z którego korzysta.

Lokalizator Chipolo One. Nieco tańsze urządzenie

Chipolo One powstał po to, aby jego użytkownik przestał zadręczać się poszukiwaniami kluczy, które zawieruszyły się gdzieś w domu. Ten przemyślany breloczek pozwala łatwiej znaleźć zgubę dzięki technologii Bluetooth i aplikacji mobilnej – parowanie lokalizatora z urządzeniem mobilnym opartym o system Android lub iOS jest proste. Z tym rozwiązaniem zlokalizujesz swoją rzecz, wywołasz alarm lub zmienisz jego dźwięk oraz dowiesz się, gdy wyjdziesz poza zasięg działania lokalizatora. W aplikacji oznacz przedmiot jako zgubiony, a Chipolo One wykorzysta własną sieć użytkowników, aby go znaleźć – kiedy użytkownik innego lokalizatora Chipolo zbliży się do przedmiotu, otrzymasz powiadomienie z aktualną lokalizacją.

Lokalizator Apple AirTag. Bezpiecznie

Lokalizator ma także firma Apple – nazywa się AirTag i także działa w połączeniu z odpowiednią aplikacją. Z tym urządzeniem łatwo znaleźć klucze, które zapodziały się w okolicy – włącz dźwięk w karcie Rzeczy, a z głośnika wbudowanego w lokalizator wydobędzie się dźwięk. Dzięki technologii Ultra Wideband dowiesz się, jak daleko musisz iść, aby dostać się do przedmiotu z lokalizatorem i w którą stronę się przemieszczać. Apple pomyślał o bezpieczeństwie – lokalizator wykrywa urządzenia znajdujące się w pobliżu, a one dostarczają informacje o lokalizacji do chmury, przy tym dane użytkownika i historia nie są magazynowane w pamięci. Istnieje możliwość konfiguracji tak, aby ten, kto znajdzie cudzy AirTag dostał dane właściciela – wystarczy do tego obsługa NFC i stuknięcie AirTagiem w smartfon. Bateria w lokalizatorze potrafi wytrzymać rok. To małe urządzenie charakteryzuję się dużą odpornością na wodę – zgodnie z klasą IP67.

W sklepach internetowych znajdziesz więcej lokalizatorów. Oto kilka przykładów:

Źródło https://businessinsider.com.pl/technologie/domownicy-gubia-klucze-ten-gadzet-pomoze/8eh9slf

Popularny