Szukaj
Close this search box.

Dwóch byłych piłkarzy Śląska w nowym sztabie piłkarskiej reprezentacji Polski!

Dwóch byłych piłkarzy Śląska w nowym sztabie piłkarskiej reprezentacji Polski!

Od środowego poranka pewne jest już to, że Michał Probierz poprowadzi reprezentację Polski. W gronie członków sztabu nowego selekcjonera nie brakuje byłych zawodników Śląska Wrocław. Nowemu trenerowi drużyny narodowej pomagać będą Sebastian Mila oraz Tomasz Kuszczak.

Zobacz również

Mila asystentem, Kuszczak trenerem bramkarzy

Były pomocnik WKS-u, Sebastian Mila, w sztabie Michała Probierza, wcieli się w rolę asystenta. Tomasz Kuszczak z kolei, wraz z Andrzejem Dawidziukiem, będzie odpowiedzialny za bramkarzy reprezentacji Polski.

Były bramkarz swoją karierę rozpoczynał właśnie we Wrocławiu. W WKS-ie grał w zespołach juniorskich. Szybko dostrzegły go inne kluby i już w wieku 17 lat przeniósł się on do niemieckiego KFC Uerdingen 05.

Sebastian Mila napisał wraz z wrocławskim klubem dłuższą i piękną historię. We wrocławskich barwach występował w latach 2008-2015. Zdobył z klubem mistrzostwo (2011/2012) oraz wicemistrzostwo Polski (2010/2011), a także Puchar Ekstraklasy (2008/2009) oraz Superpuchar Polski (2012). W Śląsku rozgrywał też mecze kwalifikacyjne do europejskich pucharów.

41-latek rozegrał w ekipie Wojskowych 178 spotkań w Ekstraklasie i zdobył w nich 33 gole. Pełnił także rolę kapitana. To właśnie on jako pierwszy podnosił puchar za triumf w całych rozgrywkach.

– Teraz życzymy naszym byłym zawodnikom sukcesów w sztabie Biało-Czerwonych – czytamy na oficjalnej stronie Śląska Wrocław.

Popularny