Elon Musk uruchomił własny start-up AI. Jego bot zna sarkazm i ma poczucie humoru

Elon Musk uruchomił własny start-up AI. Jego bot zna sarkazm i ma poczucie humoru

Grok, nowy system AI Muska, ma „dostęp w czasie rzeczywistym” do informacji z X, platformy mediów społecznościowych, którą Musk kupił za 44 miliardy dolarów rok temu. Musk twierdzi, że takie podejście daje botowi „ogromną przewagę nad innymi modelami”, które w dużej mierze polegały na starszych archiwach danych z internetu.

Chatbot „uwielbia sarkazm” i odpowiada z „odrobiną humoru”, dodał Musk, mając nadzieję, że nadanie Grokowi większej osobowości pozwoli mu się wyróżnić na coraz bardziej zatłoczonym rynku. „Będzie również odpowiadał na pikantne pytania, które są odrzucane przez większość innych systemów AI” – twierdzi miliarder.

Inne firmy zajmujące się generatywną sztuczną inteligencją, których technologia może w sekundach tworzyć teksty, kod i obrazy przypominające te opracowywane przez ludzi, zebrały w tym roku miliardy dolarów. Inwestorzy włączają się do branży AI, o której zwolennicy mówią, że może być tak transformacyjna jak sam internet. Inni jednak obawiają się, że rośnie nowa technologiczna bańka, ponieważ komercjalizacja tej technologii jest jeszcze w początkowej fazie. A generuje ona setki milionów dolarów po stronie kosztów.

Zdolność xAI do wydania kompetentnego modelu, co według twierdzeń start-upu wymagało zaledwie dwóch miesięcy treningu, pokazuje, jak nowi uczestnicy zaczynają nadgryzać ogromną przewagę, którą ustaliło OpenAI, wprowadzając swój przełomowy chatbot ChatGPT prawie rok temu.

Musk, który w zeszłym tygodniu powiedział, że ostatecznie „AI będzie w stanie zrobić wszystko” i uczynić ludzką pracę zbędną, założył xAI w tym roku. Jego zespół inżynierów, którzy wcześniej pracowali w Google DeepMind i Microsoft, stara się nadgonić bardziej ugruntowanych rywali.

Źródło https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/grok-bot-ai-od-muska-odpowiada-na-pytania-z-sarkazmem/dtgzdej

Popularny