Elvis Presley w naturalnej wielkości pojawi się na koncercie. Wcieli się w niego sztuczna inteligencja

Elvis Presley w naturalnej wielkości pojawi się na koncercie. Wcieli się w niego sztuczna inteligencja

Cyfrowo odtworzony awatar Elvisa Presleya wystąpi najpierw w Londynie. Po premierze show przeniesie się do Las Vegas, Tokio i Berlina.

Brytyjska firma Layered Reality ogłosiła, że uczestnicy będą mogli przeżyć „podróż” przez życie artysty w „doświadczeniu koncertowym”. Wykorzystana zostanie mieszanka sztucznej inteligencji i rozszerzonej rzeczywistości, która łączy grafikę komputerową ze światem rzeczywistym, a także „teatr, projekcje i efekty wielozmysłowe”.

Show uzyskało prawa do projektu i wykorzysta tysiące prywatnych zdjęć i materiałów wideo Presleya.

Elvis Presley w wersji AI. Wcześniej ABBA

Show pojawi się po tym, jak czterej członkowie grupy ABBA niedawno wykorzystali rozszerzoną rzeczywistość i efekty wizualne na żywo, aby zadebiutować z udanym koncertem, który nadal trwa w Londynie.

Cyfrowe awatary zespołu ABBA w naturalnej wielkości wykonują piosenki w towarzystwie żywej kapeli i imponującej iluminacji w arenie na 3000 miejsc. Zostały stworzone przez londyński oddział Industrial Light & Magic, firmy efektów wizualnych założonej przez George’a Lucasa.

Dalsza część pod materiałem wideo:

Producentka ABBA Voyage, Svana Gisla, powiedziała brytyjskiej komisji rządowej w listopadzie 2022: „Mamy żywych muzyków, więc zachowujemy naszą kapelę i robimy siedem pokazów przez pięć dni w tygodniu. Ale można by grać przez całą dobę. Vegas szybko zaadaptuje ten styl rozrywki i zrobi widowisko z Elvisem lub Beatlesami”.

Zauważyła także, że postęp technologii stawia pytania o „odtwarzanie artystów po ich śmierci”.

— Pośmiertnie można wystawiać artystów na scenie, a etycznie można na to patrzeć różnie — powiedziała. — ABBA natomiast miała udział w tym, co ma być na ich koncercie. To ABBA podjęła decyzje co do tego, co mają nosić poszczególne osoby, czy też wybrała swoją listę utworów — ABBA de facto stworzyła to widowisko— dodała.

Dla wyjaśnienia, członkowie szwedzkiej grupy ABBA nadal żyją, choć większość z nich ma już blisko 80 lat.

Źródło https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/elvis-presley-w-naturalnej-wielkosci-pojawi-sie-na-koncercie-dzieki-ai/bn0g32x

Popularny