Szukaj
Close this search box.

Emocjonujące mecze, juwenalia i noc muzeów – czyli gorący maj i czerwiec na Tarczyński Arena Wrocław

Emocjonujące mecze, juwenalia i noc muzeów - czyli gorący maj i czerwiec na Tarczyński Arena Wrocław

W maju emocji na Tarczyński Arenie Wrocław nie zabraknie.+

Osiem dużych wydarzeń w cztery tygodnie: Juwenalia kilkunastu wrocławskich uczelni, dwa domowe spotkania Śląska Wrocław, mecz otwarcia European League of Football, międzynarodowe targi pracy, finały turnieju dla młodych piłkarek i piłkarzy, Noc Muzeów w Muzeum Śląska Wrocław i Dzień Paszportu. To najważniejsze spośród atrakcji zaplanowanych na maj na wrocławskim stadionie

Marcin Janiszewski, rzecznik prasowy Tarczyński Areny Wrocław

18.05 Śląsk Wrocław vs Radomiak

Zawodnicy Śląska Wrocław w maju zagrają dwa mecze wyjazdowe i dwa razy zaprezentują się przed domową publicznością. Rolę gospodarzy będą pełnić podczas starcia z Cracovią w piątek 10 maja o 20:30 oraz w meczu przeciwko Radomiakowi w sobotę 18 maja o 17:30.

[seeAlso id=561961 limit=0 order=id]

16.05 Międzynarodowe Targi Pracy „With EURES to Europe!”

W trakcie wydarzenia swoją ofertę zaprezentuje ponad 100 wystawców z Polski i krajów Unii Europejskiej, między innymi z: Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Słowenii, Danii, Holandii, Irlandii. W programie przewidziano także warsztaty z ekspertami, fachowe usługi doradców EURES i doradców zawodowych. Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

18.05 Noc Muzeów – Muzeum Śląska Wrocław

Po raz pierwszy znajdujące się na Tarczyński Arenie Muzeum Śląska Wrocław weźmie udział w Nocy Muzeów. Oznacza to, że od 20:30 wieczorem 18 maja do godziny 1:00 19 maja każdy chętny będzie mógł bezpłatnie podziwiać ekspozycję dotyczącą ponad 75 lat historii piłkarskiego WKS-u. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy na zwiedzanie. Przewidziano specjalną komunikację autobusową dowożącą na stadion. Dokładny program Nocy Muzeów we Wrocławiu

Zobacz również

21-22.05 Finały Tarczyński Arena Cup

Już po raz piąty najlepsze spośród drużyn czterech kategorii wiekowych (U7, U8, U9 i U10) zmierzą się na płycie głównej Tarczyński Areny Wrocław. Zespoły, które zajęły czołowe miejsca po cyklu turniejów eliminacyjnych rozgrywanych na boiskach o sztucznej nawierzchni położonych przy stadionie, będą rywalizowały podczas finałowych rozgrywek. Zawody odbędą się we wtorkowe (kategorie U7, U10) i środowe (U8 i U9) popołudnie, od godziny 16:00 do 20:30. Wstęp na trybuny bezpłatny. 

22-23.05 Juwenalia Wrocław Razem

Tegoroczne święto studentów będzie wspólną imprezą aż kilkunastu wrocławskich uczelni. W ciągu dwóch dni koncertów na terenach zielonych przy stadionie (od strony wschodniej) przewidziano występ między innymi: Guziora, Tribbsa, Video, Young Leosia, Łydki Grubasa, czy Otsochodzi. 

Zobacz również

26.05 Panthers Wrocław vs Berlin Thunder

Panthers Wrocław rozpoczną sezon prestiżowych europejskich rozgrywek w futbolu amerykańskim od starcia z rywalami z Berlina. Mecz wystartuje w niedzielę o 13:00 i będzie stanowił telewizyjne otwarcie całego sezonu European League of Football. Impreza ze strefą atrakcji przed stadionem zacznie się wcześniej, już o 10:00. Wśród atrakcji dodatkowych przewidziano m.in. scenę ze stanowiskiem DJa i wywiadami, food trucki, dmuchańce dla dzieci, stanowiska partnerów, klubową maskotkę, konkursy czy pokazy cheerleaderek.

28.05 Dzień Paszportu

Kolejna edycja wydarzenia dla uczniów wrocławskich szkół podstawowych. Każdy z uczestników otrzymuje paszport, z którym „podróżuje” po stoiskach poszczególnych krajów.

Tam poznaje informacje na temat danego państwa, niekiedy ma także okazję spróbować lokalnych specjałów, czy wziąć udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez Konsulaty wspólnie z wolontariuszami. Jednocześnie na scenie głównej odbywają się prezentacje wszystkich krajów, występy artystyczne i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Czerwiec 2024 na Tarczyński Arenie Wrocław

W kolejnym miesiącu – czerwcu – na Tarczyński Arenie również zagości szereg interesujących wydarzeń. Będą to między innymi: koncert Dawida Podsiadło, Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, czy Ultrace.

Zobacz również

Poza tym, na stadionie na co dzień dostępne są: Muzeum Śląska Wrocław, Browar Stu Mostów – Sports Bar, Camper Park, Dream Jump, Innovation Gym&Clinic, boisko koszykarskiej Strefy Betonu, Tor Kartingowy LeMans i boiska piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią. Kalendarium wydarzeń na stronie internetowej Terczyński Arenie Wrocław.  

Popularny