Szukaj
Close this search box.

Giganci widzą wpływ wojny Izrael-Hamas. Zmieniają prognozy

Giganci widzą wpływ wojny Izrael-Hamas. Zmieniają prognozy

Jak opisuje CNBC, wojna Izrael-Hamas odbija się na przychodach i prognozach finansowych największych korporacji. Firmy technologiczne obserwują, jak konflikt wpływa na siłę roboczą, wydatki na reklamę i łańcuchy dostaw.

Amerykańskie linie lotnicze United Airlines przyznały, że wyniki za czwarty kwartał mogą się różnić w zależności od długości zawieszenia lotów w Tel Awiwie.

United Airlines to jeden z kilku amerykańskich przewoźników, do których należą też Delta Air Lines i American Airlines, którzy zmienili harmonogramy lotów w miarę rozwoju konfliktu. Boeing z kolei stwierdził, że konflikt może potencjalnie wpłynąć na niektórych dostawców.

Royal Caribbean, jeden z największych na świecie armatorów statków wycieczkowych, szacuje, że wpływ zmian tras na zyski spółki wyniesie 5 centów na akcję. Firma zaoferowała także bezpłatne korzystanie ze swojego statku Rhapsody of the Seas rządowi USA, aby pomóc w ewakuacji Amerykanów z Izraela.

Zobacz też: Strefa Gazy. Elon Musk udostępni system Starlink

Wpływ konfliktu na firmy technologiczne

Snap, właściciel serwisu Snapchat, podał, że ​​zaraz po rozpoczęciu wojny zaobserwował przerwy w wydatkach na „dużą liczbę kampanii reklamowych zorientowanych głównie na markę”. Odbiło się to na dotychczasowych przychodach w tym kwartale. Snap stwierdził, że „nieroztropne” byłoby wyrokować, czego można się spodziewać w bieżącym kwartale „ze względu na nieprzewidywalny charakter wojny”.

Dyrektor finansowy Meta, Susan Li, powiedziała, że ​​spółka matka Facebooka i Instagrama zaobserwowała w tym kwartale mniejsze wydatki na reklamę, co koreluje w czasie z początkiem konfliktu. Li zauważył, że niekoniecznie jest to spowodowane jednym wydarzeniem, ale mniejsze wydatki zbiegały się w przeszłości z początkiem konfliktów, takich jak rosyjska inwazja na Ukrainę w zeszłym roku.

Wiele korporacji, w tym Aon i West Pharmaceutical skupiają się na wspieraniu pracowników i członków ich rodzin mieszkających i pracujących w regionie. Izrael jest znany ze swojej tętniącej życiem sceny start-upów i technologii, a przedsiębiorcy zastanawiają się obecnie, jak funkcjonować w nowej normalności, zwłaszcza że obywatele są powołani do służby w jednostkach rezerwowych.

Źródło https://businessinsider.com.pl/biznes/giganci-widza-wplyw-wojny-izrael-hamas-zmieniaja-prognozy/xbmt9x6

Popularny