Hat-trick Exposito! Erik po raz trzeci piłkarzem miesiąca PKO BP Ekstrklasy

Hat-trick Exposito! Erik po raz trzeci piłkarzem miesiąca PKO BP Ekstrklasy

Sierpień, wrzesień i teraz październik. Oto miesiące, w których Exposito został wybrany najlepszym piłkarzem w PKO BP Ekstraklasie. Jest to sytuacja o tyle wyjątkowa, że wcześniej tylko jednemu zawodnikowi udało się sięgać po tę nagrodę przez trzy miesiące z rzędu. Był to grający dla Legii Warszawa Nemanja Nikolić, który wygrywał od sierpnia do października w 2015 roku.

Ostatni miesiąc przysporzył kibicom Śląska wielu pozytywnych emocji. Głównie za sprawą zwycięstwa nad Legią Warszawa przy komplecie publiczności na Tarczyński Arena. Tak samo jak reszta zespołu – Erik Exposito prezentował się w październiku bardzo dobrze i był kluczową postacią w spotkaniach Trójkolorowych. Przypomnijmy sobie ten właśnie miesiąc w wykonaniu kapitana WKS-u.

Zobacz również

Trzy gole w dwóch meczach Exposito w październiku

Pierwsze październikowe spotkanie Erik rozegrał z Górnikiem Zabrze. Hiszpan zdobył wtedy jedną bramkę, która o mało nie zadecydowała o trzech punktach dla Śląska Wrocław. Niestety, Trójkolorowi tracąc bramkę w 94. minucie, zremisowali to spotkanie i tym samym zakończyli imponującą serię zwycięstw. Pomimo braku wygranej, Exposito był oceniany jako jeden z najlepszych zawodników na murawie i został nagrodzony miejscem w jedenastce kolejki.

Później przyszła pora na mecz wyjątkowy zarówno dla Erika, jak i dla całego Śląska Wrocław. Domowe spotkanie z Legią Warszawa, gdzie z trybun Tarczyński Arena mecz obejrzało ponad 39 i pół tysiąca kibiców. Ci właśnie fani byli również świadkiem dwóch goli Erika Exposito. Hiszpan zdobywał gole w 71. oraz w 77. minucie, podwyższając prowadzenie Trójkolorowych kolejno na 2-0 i 4-0. Obok Piotra Samca-Talara, był on jednym z najlepiej ocenianych zawodników w tamtym spotkaniu i ponownie wywalczył miejsce w „11” kolejki Ekstraklasy.

Za każdym razem, gdy gramy u siebie czujemy ten niesamowity doping. On nas napędza i napędza również mnie do strzelania kolejnych goli. Przed sezonem mówiłem, że wraz z kibicami jesteśmy jednością w każdym momencie. Razem wygrywamy i dziękuję za to wsparcie, idziemy dalej razem.
Erik Exposito, kapitan Śląska Wrocław

Ostatnim październikowym meczem był wyjazd na słynny Stadion Śląski i starcie z Ruchem Chorzów. WKS zremisował 2:2, a dla Exposito był to jedyny październikowy mecz, w którym nie dołożył nic do swojego strzeleckiego dorobku.

Exposito z 12 bramkami liderem klasyfikacji strzelców

Ubiegły miesiąc Hiszpan zakończył strzelając trzy gole w trzech spotkaniach, do tego dwukrotnie znalazł się w jedenastce najlepszych graczy danej kolejki. Na ten moment ma on już łącznie 12 bramek po 14 rozegranych meczach i jest niekwestionowanym liderem strzelców w PKO BP Ekstraklasie.

Zobacz również

Wręczenie nagrody nastąpi 3 grudnia przed meczem z Rakowem Częstochowa, na który klub znów planuje ściągnąć komplet publiczności. Trwa bowiem akcja #KompletNaŚląsk2. Bilety w sprzedaży!


Źródło: materiały prasowe

Popularny