Szukaj
Close this search box.

Hej, Śląsk! Kibice WKS-u fetowali razem z drużyną zdobycie srebra [ZDJĘCIA]

Hej, Śląsk! Kibice WKS-u fetowali razem z drużyną zdobycie srebra [ZDJĘCIA]

W sobotę (25 maja) w ostatniej kolejce ekstraklasy WKS wygrał z Rakowem Częstochowa 2:1. Jagiellonia Białystok pokonała Wartę Poznań 3:0. W efekcie Jaga została mistrzem, a Śląsk wicemistrzem Polski sezonu 2023/2024.

– Jestem szczęśliwy. Za rok, gdy Śląsk zdobędzie mistrza, będę jeszcze szczęśliwszy – mówi Damian, kibic WKS-u „od urodzenia”.

Feta Śląska z udziałem kibiców w Rynku

W niedzielę zespół Śląska spotkał się z kibicami w Rynku. Były duże emocje, podziękowania i obietnice. 

– Zdejmuję przed wami czapkę w podziękowaniu za niesamowity sezon, który razem stworzyliśmy – piłkarz Śląska, Yehor Matsenko, pokłonił się ze sceny kibicom zgromadzonym w Rynku. – Tworzymy bardzo piękną historię. Będę robił wszystko, aby w kolejnym sezonie Śląsk był mistrzem Polski!

W Rynku pojawił się również, owacyjnie witany przez kibiców, Erik Exposito, kapitan Śląska, który został królem strzelców. 

Dziękuję wszystkim. Jesteśmy razem, jesteśmy rodziną! Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem tu dziś z Wami.

Erik Exposito, król strzelców w sezonie 2023/2024

Podziękowania dla kibiców Śląska. „Jesteście dwunastym zawodnikiem”

Były też podziękowania dla kibiców WKS-u za doping i świetną frekwencję na meczach.

– Wszystkim chciałbym Wam podziękować. 382 tys. kibiców na Tarczyński Arenie na 17 spotkaniach. Pamiętamy o tych, którzy jeżdżą za nami po całej Polsce! Jesteście dwunastym zawodnikiem i niejednokrotnie w końcówkach dzięki waszemu dopingowi zawodnicy strzelali bramki – mówił dyrektor sportowy Śląska Wrocław David Balda. 

„Zapanowała we Wrocławiu moda na Śląsk”

Po sobotnim meczu trener wrocławskich piłkarzy podczas konferencji prasowej był pełen uznania dla swojej drużyny za to, jak grała w całym sezonie. Cieszy go również postawa wrocławian kibicujących Śląskowi. 

Jestem pełen uznania dla drużyny. Za to, co osiągnęliśmy, za wszystkie serie w tym sezonie. Za najlepszą defensywę, najlepszego strzelca, za trzy komplety na Śląsk, za to, że kolejny raz zapanowała we Wrocławiu moda na Śląsk. Teraz przed nami nowe wyzwania w związku z grą w Europie i dziś z tego powodu się cieszymy, ale za chwilę będzie trzeba mocno pracować nad przyszłym sezonem, który będzie dużo trudniejszy niż ten.

Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław

Brawo, Śląsk! To ósmy medal w historii Trójkolorowych. 

Skład zespołu Śląska Wrocław i jedenastka z największą liczbą minut na boisku

imię i nazwisko

minuty (bez ostatniej kolejki)

Aleks Petkov

2970

Rafał Leszczyński

2880

Erik Exposito

2819

Łukasz Bejger

2578

Petr Schwarz

2319

Peter Pokorny

2292

Nahuel Leiva

2273

Patrick Olsen

2194

Patryk Janasik

2028

Piotr Samiec-Talar

1851

Yehor Matsenko

1610

Pozostali zawodnicy: Martin Konczkowski, Mateusz Żukowski, Simeon Petrov, Michał Rzuchowski, Patryk Klimala, Aleksander Paluszek, Burak Ince, Alen Mustafić, Dennis Jastrzembski, Daniel Łukasik, Kacper Trelowski, Tommaso Guercio, Kenneth Zohore, Patryk Szwedzik, Cameron Borthwick-Jackson, Karol Borys, Jakub Jezierski, Marcel Zylla, Krzysztof Kurowski, Szymon Lewkot, Mateusz Górski, Bartosz Głogowski.

Zobacz również

Popularny