Hiszpańska prasa z zachwytem o liderze Śląska Wrocław: „Król”

Hiszpańska prasa z zachwytem o liderze Śląska Wrocław: „Król”

Dziennikarz AS Martín Manchón o liderze Wojskowych pisze: El Rey, czyli Król. Swój majestat Erik Expósito zbudował dzięki doskonałej dyspozycji. W bardzo ważnym starciu z Legią Warszawa strzelił dwa gole i poprowadził drużynę z Oporowskiej do sensacyjnego triumfu. W sumie Hiszpan w tym sezonie uzbierał już 11 trafień oraz trzy asysty. W sierpniu i wrześniu został wybrany MVP polskiej ligi.

Czytaj także: Ruch Chorzów – Śląsk Wrocław na Stadionie Śląskim. Kolejny wielki mecz Śląska? [TRANSMISJA]

Gwiazda z dalekiego kraju

Expósito urodził w Santa Cruz de Tenerifa w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Karierę sportową zaczynał w trzecioligowych zespołach, w 2017 r. trafił do UD Las Palmas, która rywalizowała już na poziomie Primera Division.

Swojego pierwszego gola dla drużyny Wysp Kanaryjskich strzelił dopiero w 2018 roku, w porażce z Celtą de Vigo na Balaídos. W tym momencie wiele rzeczy przeszło przez głowę Expósito, ale nigdy nie wyobrażał sobie, że jego docelowe panowanie nadejdzie prawie 4500 kilometrów od domu.
Martín Manchón, dziennik AS

50 bramek dla Śląska i kolejne rekordy

Od 2019 r. Expósito jest piłkarzem Śląska Wrocław. W Ekstraklasie rozegrał 131 meczów, w których strzelił 46 bramek. W zestawieniu Hiszpanów grających w polskiej lidze jest na trzeciej pozycji (więcej mają tylko Igor Angulo – 63, i Jesús Imaz – gracz Wisły i Jagiellonii ustrzelił 72 bramki). Jednak, jeśli wziąć również bramki w rozgrywkach pucharowych, to Expósito strzelił ich dla Śląska już 50. I jest na piątym miejscu w rankingu najskuteczniejszych napastników drużyny z Oporowskiej.

Za to w obecnym sezonie – dzięki dwóm trafieniom w meczu z Legią, jest pierwszym hiszpańskim zawodnikiem (wliczając w to graczy najważniejszych europejskich rozgrywek), który przekroczył barierę 10 bramek.

Erik Exposito jest w tej chwili najlepszym piłkarzem w Ekstraklasie, więc naturalnie budzi ogromne zainteresowanie kibiców oraz mediów. Dla Erika, ale i całego klubu, to bardzo miłe, że zauważyły go również jego rodzime media, także te największe, rozpisujące się na co dzień o meczach Realu czy Barcelony. Piłka nożna w Hiszpanii jest ogromnie popularna, występują tam najlepsi piłkarze, a kluby osiągają gigantyczne sukcesy, więc pojawienie się artykułu o zawodniku z polskiej ligi, ze Śląska Wrocław, to na pewno niecodzienne wydarzenie.
Jędrzej Rybak, WKS Śląsk Wrocław


Źródło: materiały prasowe

Popularny