Inflacja inflacją, ale polski gigant nie zamierza podnosić cen. Zaskakująca deklaracja

Są jednak branże, gdzie mimo wysokiej dynamiki cen w gospodarce, podwyżek nie powinniśmy już odczuwać. Jedną z nich może okazać się branża spożywcza.

Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex, której tegoroczne przychody mogą przekroczyć 20 mld zł, w rozmowie z PAP Biznes w kuluarach Forum Ekonomicznego, ocenia, że sezon podwyżek cen produktów w branży spożywczej praktycznie się zakończył.

Zobacz też: Mamy twardą niewiarygodność systemu – ekonomista o konsekwencjach kolejnego majstrowania przy emeryturach

„Minął czas, kiedy musieliśmy podnosić ceny”

— Planowaliśmy podwyżkę w połowie roku, ale udało się ją wstrzymać. Wydaje się, że minął już ten czas, kiedy co kwartał musieliśmy podnosić ceny. W tym roku ich już raczej nie będziemy zmieniać. Pamiętajmy jednak, że spadek inflacji z 17 do 10 proc. nie znaczy, że ceny spadają, one cały czas rosną, tylko w wolniejszym tempie — powiedział w rozmowie z PAP.

Krzysztof Pawiński
Krzysztof Pawiński | Strozyk / East News

Jego zdaniem, brak podwyżek obecnie to efekt dyscypliny kosztowej, którą udało się osiągnąć. — Wydaje się, że cała branża spożywcza, mniej już myśli o podwyżkach, a bardziej o tym, jak skonsolidować biznes, w jaki sposób wprowadzić elementy promocji zwiększające wolumeny sprzedaży — dodał szef polskiego giganta spożywczego.

Źródło https://businessinsider.com.pl/biznes/inflacja-inflacja-ale-polski-gigant-nie-zamierza-podnosic-cen-zaskakujaca-deklaracja/lcnn0jv

Popularny