Jak wybrać odpowiedni żel do mycia twarzy – naturalny skład i potrzeby skóry

zel do mycia twarzy

Zastanawiasz się, jak prawidłowo oczyszczać twarz i codziennie pielęgnować delikatną cerę? Wystarczy sięgnąć po odpowiedni żel do mycia twarzy, bogaty w naturalne składniki. Odkryj zbawienne dla skóry ekstrakty i oleje roślinne, cenne witaminy i minerały, dzięki którym Twoja cera stanie się bardziej gładka, promienna i zdrowa!

Pierwszym i najważniejszym etapem procesu codziennej pielęgnacji skóry twarzy jest dogłębne oczyszczanie, w czym pomaga odpowiednio dobrany i zdrowy dla cery, naturalny żel do mycia twarzy. Kompleks naturalnych składników delikatnie usuwa zanieczyszczenia i makijaż, nadmiar sebum oraz martwy naskórek, odświeżając i przygotowując skórę do dalszych etapów pielęgnacji. Prawidłowe oczyszczanie twarzy po całym dniu sprzyja optymalnemu wchłanianiu i poprawia działanie składników aktywnych serum i kremu, dobranych idealnie do typu cery i jej potrzeb. Warto wiedzieć, jaki skład powinien mieć dobry, naturalny żel do mycia twarzy i na czym dokładnie polega jego działanie.

Na czym polega działanie naturalnego żelu do mycia twarzy?

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy przede wszystkim nie powinny wysuszać i podrażniać skóry, nadmiernie się pienić i intensywnie pachnieć. Warto wybrać nawilżający żel do mycia twarzy, dostosowany do potrzeb oraz rodzaju cery – normalnej, suchej, tłustej, mieszanej, wrażliwej, trądzikowej lub naczynkowej. Naturalne substancje myjące, zawarte w dobrze skomponowanym żelu do mycia twarzy, pomagają usunąć zanieczyszczenia lipofilowe, czyli nadmiar sebum, gromadzący się na skórze w ciągu dnia oraz hydrofilowe, a więc sole mineralne, zawarte w pocie. Żel do mycia twarzy nawilżający na bazie naturalnych składników usuwa ponadto złuszczone komórki naskórka, pozostałości innych kosmetyków i makijażu. Codzienne oczyszczanie cery może stać się jedną z najprzyjemniejszych chwil, jeśli otulisz skórę twarzy zdrowymi i bezpiecznymi kosmetykami naturalnymi. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając naturalny żel do mycia twarzy.

Jaki skład powinien mieć naturalny żel do mycia twarzy?

Zacznijmy od tego, co nie powinno znaleźć się w składzie żadnego z kosmetyków naturalnych do pielęgnacji delikatnej skóry twarzy. Zdrowy i skuteczny żel nawilżający do twarzy nie powinien zawierać sztucznych barwników, konserwantów oraz syntetycznych substancji zapachowych, które mogą działać drażniąco na skórę. Upewnij się, że preparat jest pozbawiony również alkoholu, mocnych detergentów, w tym m.in. SLS, SLES, ALS, MLS, SCS i SMS oraz silnych kwasów. Wybierz kosmetyk naturalny, w składzie którego znajdziesz za to ekstrakty i oleje roślinne, substancje pochodzenia zwierzęcego i mineralnego. Naturalne żele do mycia twarzy mogą być ponadto wegańskie z certyfikatem, potwierdzającym, że wszystkie składniki roślinne pochodzą z ekologicznych upraw.

W składzie dobrego żelu naturalnego do mycia twarzy znajdziesz przede wszystkim bogactwo zdrowych składników aktywnych, które pomogą zatroszczyć się o kondycję i promienny wygląd Twojej skóry, dostarczając jej cenne wartości odżywcze. Ekstrakty i oleje roślinne, pełniące funkcję emolientów, odpowiadają za zabezpieczenie cery przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Do najskuteczniejszych należą m.in. masło shea i ekstrakt z róży. Skuteczność oczyszczania mogą zagwarantować łagodne substancje myjące, np. na bazie oleju kokosowego, a energii dostarczą kompleksy witamin i minerałów, w tym m.in.: krzemu, magnezu, miedzi, żelaza i cynku, pochodzących z drożdży, poddanych procesowi biofermentacji. Niektóre ekstrakty z owoców i nasion wykazują silne działanie antyoksydacyjne, antybakteryjne oraz intensywnie nawadniające skórę twarzy, łagodząc dodatkowo podrażnienia.

Jak prawidłowo oczyszczać twarz?

Wiesz już, co powinien zawierać odpowiednio dobrany żel do mycia twarzy naturalny. Przejdźmy zatem do zasad codziennego oczyszczania skóry. Zanim sięgniesz po nawilżający żel do mycia twarzy, dokładnie usuń makijaż za pomocą naturalnego i łagodnego preparatu, a następnie użyj delikatnego toniku. Warto wiedzieć, że twarz należy myć wodą i odpowiednio dobranym żelem dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Częstsze mycie twarzy nie sprzyja poprawie kondycji i zdrowia naskórka. Gdy skóra twarzy jest wstępnie oczyszczona i wilgotna, nałóż na nią niewielką ilość żelu do mycia i wykonaj lekki masaż, trwający około dwóch minut, usuwając przy tym pozostałości zanieczyszczeń i makijażu. Następnie usuń kosmetyk, dokładnie przemywając twarz letnią wodą. Nie pocieraj intensywnie twarzy, osuszając ją bawełnianym ręcznikiem, raczej przykładaj go miejscowo, usuwając nadmiar wody i przygotowując skórę na dalsze etapy procesu pielęgnacji z wykorzystaniem naturalnego serum oraz odpowiednio dobranego kremu na dzień lub na noc. Czule traktowana cera szybko nabiera promiennego blasku, jędrności i jedwabistej gładkości. Wystarczy świadomie wybierać zdrowe kosmetyki do pielęgnacji twarzy, z naturalnym, nawilżającym żelem do mycia twarzy na czele.

Popularny