Szukaj
Close this search box.

Japończycy uciekali najszybciej. Zobaczcie zdjęcia z mistrzostw świata w escape room

Japończycy uciekali najszybciej. Zobaczcie zdjęcia z mistrzostw świata w escape room

W minioną sobotę (7 października 2023 roku) w Hydropolis 10 drużyn wzięło udział w ER Champ 2023, czyli nieformalnych mistrzostwach świata w pokojach ucieczki. Zadaniem finałowym było jak najszybsze przejście dwóch 20-minutowych scenariuszy, które były kontynuacją historii z eliminacji.

W finałowych pokojach, zbudowanych w Hydropolis specjalnie na turniej finałowy, najlepiej poradzili sobie Japończycy (Riddler Sukiyaki), drugie miejsce zajęli Francuzi (Les Wyrds), na trzecim mistrzostwa skończyli Amerykanie (6 keys).

Poza najlepszymi trzema w grze były trzy drużyny z USA, jedna z Francji, jedna z Japonii i dwie z Polski: Merkantylizm i Dopimino. Lepiej poradziła sobie ta pierwsza – zajęła 6. miejsce.

W galerii zostawiamy zdjęcia z finałów w Hydropolis.

To było prawdziwe święto escape roomów. Po pandemii wróciliśmy do stacjonarnej formy zawodów i widać, jak bardzo ta społeczność tego potrzebowała. Rywalizacja trwała blisko 7 godzin, była bardzo zaciekła i do samego końca nie było wiadomo, kto zwycięży. Drużyny miały do pokonania wyjątkowo trudne escape roomy, i tylko nielicznym się to udało. Zawodnikom i tak było mało. Większość przyjezdnych ekip została na kilka dodatkowych dni w Polsce, żeby poodwiedzać tutejsze pokoje, które cieszą się na świecie sporym uznaniem.
Bartosz Idzikowski z serwisu Lockme

Nieoficjalne mistrzostwa świata w pokojach ucieczki organizowane są od 2017 roku. Pierwsze trzy edycje rozegrano pod nazwą Poland Escape. Organizatorem jest firma Lockme.

Zobacz również

Popularny