Jeff Bezos rozbudowuje swój „bunkier miliarderów”. Wydał 79 mln dol.

Jeff Bezos rozbudowuje swój "bunkier miliarderów". Wydał 79 mln dol.

Założyciel Amazona, Jeff Bezos, wzbogacił swój portfel nieruchomości o kolejną okazałą rezydencję.

Jak donosi Bloomberg, miliarder nabył posiadłość z siedmioma sypialniami w Indian Creek na Florydzie za 79 mln dol. Ze względu na niezwykle bogatych mieszkańców, obszar ten znany jest jako bunkier miliarderów.

Nieruchomość na wybrzeżu została wystawiona w maju za 85 mln dol. i ostatnio sprzedana za 28 mln dol. w 2014 r. Według serwisu The Real Deal, powołującego się na bazę danych Multiple Listing Service, transakcja została sfinalizowana w czwartek. Sprzedażą zajęli się Dina Goldentayer i Danilo Tavares z firmy Douglas Elliman zajmującej się nieruchomościami.

Nowa, zajmująca ponad 8 tys. m kw. posiadłość Bezosa, która, według oferty, charakteryzuje się „ponadczasowym europejskim przepychem”, została zbudowana w 2000 r. Znajduje się w niej sala kinowa, biblioteka, basen i piwniczka z winami.

Najnowszy dom Bezosa w tej ekskluzywnej lokalizacji sąsiaduje z inną nieruchomością, którą kupił latem tego roku za 68 mln dol. Bloomberg, powołując się na osobę zaznajomioną ze sprawą, poinformował, że miliarder może nabyć jeszcze więcej nieruchomości w tej okolicy.

Do czasu publikacji Bezos, Goldentayer, Tavares i przedstawiciele Indian Creek Village nie odpowiedzieli na prośby Insidera o komentarz. Przedstawiciele Bezosa i agentów nieruchomości odmówili komentarza Bloombergowi.

Bezos jest trzecią najbogatszą osobą na świecie, z majątkiem wynoszącym 156 mld dol., według danych Bloomberg Billionaires Index na 13 października. Jego najnowszy nabytek powiększa bogaty portfel nieruchomości, który obejmuje dwie sąsiadujące rezydencje w Beverly Hills i ogromne ranczo w Teksasie, o czym na łamach Insidera pisali w sierpniu Sarah Jackson i Jordan Hart.

Jego dom to posiadłość o powierzchni ponad 2 tys. m kw. w Medinie w stanie Waszyngton. Jest także właścicielem super jachtu Koru o wartości 500 mln dol.

Indian Creek, gdzie znajduje się nowa nieruchomość Bezosa, to miejscowość położona na małej prywatnej wyspie w zatoce Biscayne w Miami. W 2021 r. została uznana przez Zillow za najdroższą lokalizację w USA. Jak pisała w grudniu 2022 r. na łamach Insidera Hannah Towey, prywatna wyspa posiada rygorystyczne środki bezpieczeństwa i jest objęta ścisłą ochroną. Wśród mieszkańców znajdują się Bezos, inwestor Carl Icahn oraz Jared Kushner i Ivanka Trump.

Źródło https://businessinsider.com.pl/biznes/jeff-bezos-rozbudowuje-swoj-bunkier-miliarderow-wydal-79-mln-dol/mg8520e

Popularny