Szukaj
Close this search box.

Jeff Bezos rozbudowuje swój „bunkier miliarderów”. Wydał 79 mln dol.

Jeff Bezos rozbudowuje swój "bunkier miliarderów". Wydał 79 mln dol.

Założyciel Amazona, Jeff Bezos, wzbogacił swój portfel nieruchomości o kolejną okazałą rezydencję.

Jak donosi Bloomberg, miliarder nabył posiadłość z siedmioma sypialniami w Indian Creek na Florydzie za 79 mln dol. Ze względu na niezwykle bogatych mieszkańców, obszar ten znany jest jako bunkier miliarderów.

Nieruchomość na wybrzeżu została wystawiona w maju za 85 mln dol. i ostatnio sprzedana za 28 mln dol. w 2014 r. Według serwisu The Real Deal, powołującego się na bazę danych Multiple Listing Service, transakcja została sfinalizowana w czwartek. Sprzedażą zajęli się Dina Goldentayer i Danilo Tavares z firmy Douglas Elliman zajmującej się nieruchomościami.

Nowa, zajmująca ponad 8 tys. m kw. posiadłość Bezosa, która, według oferty, charakteryzuje się „ponadczasowym europejskim przepychem”, została zbudowana w 2000 r. Znajduje się w niej sala kinowa, biblioteka, basen i piwniczka z winami.

Najnowszy dom Bezosa w tej ekskluzywnej lokalizacji sąsiaduje z inną nieruchomością, którą kupił latem tego roku za 68 mln dol. Bloomberg, powołując się na osobę zaznajomioną ze sprawą, poinformował, że miliarder może nabyć jeszcze więcej nieruchomości w tej okolicy.

Do czasu publikacji Bezos, Goldentayer, Tavares i przedstawiciele Indian Creek Village nie odpowiedzieli na prośby Insidera o komentarz. Przedstawiciele Bezosa i agentów nieruchomości odmówili komentarza Bloombergowi.

Bezos jest trzecią najbogatszą osobą na świecie, z majątkiem wynoszącym 156 mld dol., według danych Bloomberg Billionaires Index na 13 października. Jego najnowszy nabytek powiększa bogaty portfel nieruchomości, który obejmuje dwie sąsiadujące rezydencje w Beverly Hills i ogromne ranczo w Teksasie, o czym na łamach Insidera pisali w sierpniu Sarah Jackson i Jordan Hart.

Jego dom to posiadłość o powierzchni ponad 2 tys. m kw. w Medinie w stanie Waszyngton. Jest także właścicielem super jachtu Koru o wartości 500 mln dol.

Indian Creek, gdzie znajduje się nowa nieruchomość Bezosa, to miejscowość położona na małej prywatnej wyspie w zatoce Biscayne w Miami. W 2021 r. została uznana przez Zillow za najdroższą lokalizację w USA. Jak pisała w grudniu 2022 r. na łamach Insidera Hannah Towey, prywatna wyspa posiada rygorystyczne środki bezpieczeństwa i jest objęta ścisłą ochroną. Wśród mieszkańców znajdują się Bezos, inwestor Carl Icahn oraz Jared Kushner i Ivanka Trump.

Źródło https://businessinsider.com.pl/biznes/jeff-bezos-rozbudowuje-swoj-bunkier-miliarderow-wydal-79-mln-dol/mg8520e

Popularny