Szukaj
Close this search box.

Jest nowy piłkarz Śląska Wrocław. To Lewuis Pena (zdjęcia)

Jest nowy piłkarz Śląska Wrocław. To Lewuis Pena (zdjęcia)

Wenezuelczyk pierwsze kroki stawiał w klubie Zulia FC. To właśnie tam zadebiutował w dorosłej piłce, rozgrywając łącznie 17 spotkań i strzelając jednego gola.

– Tak jak nie raz o tym mówiliśmy – nie chcemy osłabić drużyny i osiąść na laurach po bardzo dobrej pierwszej rundzie. Przeciwnie. Wzmacniamy zespół, Lewuis jest już trzecim zawodnikiem, po Klimali i Petrovie, który będzie mógł nas wspomóc w rundzie wiosennej – mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław mi dodaje:

– Co ważne, to młody, ale sprawdzony przez nasz sztab szkoleniowy zawodnik, a skoro trener Magiera i jego współpracownicy widzą w tym piłkarzu duży potencjał, to tym bardziej ufam, że w dłuższej perspektywie nasz nowy nabytek będzie stanowił wartość dodaną dla drużyny.

Na początku 2023 roku Pena przeniósł się do innego klubu z Maracaibo, a dokładniej do Deportivo Rayo Zuliano. Zespół zajmuje obecnie ósme miejsce w rodzimej ekstraklasie, a 19-letni skrzydłowy zagrał tam w 15 meczach, strzelając trzy bramki i zaliczając jedną asystę.

Lewuis Pena grywa głównie po prawym lub lewym skrzydle, ale w niektórych przypadkach jest sobie w stanie również poradzić na środku ataku. Prawonożny piłkarz wyróżnia się techniką użytkową oraz ogromnym zaangażowaniem.

– Nie po raz pierwszy w tym sezonie zaprosiliśmy zawodnika na testy sportowe, by mógł pokazać swoje umiejętności. Nasz sztab miał okazję przyjrzeć się Lewuisowi w treningu, on zaś mógł zobaczyć nasz stadion, gościć na naszym meczu, poznać jakich Śląsk ma kibiców.

Zobacz również

Obie strony były zadowolone z tego, co zobaczyły, a to zaowocowało kontraktem. Rzecz jasna to młody zawodnik i zapewne na początku częściej będziemy go oglądać w drużynie rezerw, jednak ma potencjał, by stać się istotnym ogniwem również pierwszego zespołu – komentuje David Balda, dyrektor sportowy wrocławskiego klubu.

Warto też wspomnieć, że nastolatek jest reprezentantem Wenezueli do lat 20. W narodowych barwach wystąpił ośmiokrotnie i wpisał się raz na listę strzelców.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie i radość, że zostałem zawodnikiem Śląska. Dziękuję za daną mi szansę. Spędziłem we Wrocławiu ponad tydzień, poznałem drużynę, sztab, byłem na meczu. Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu oraz potencjału tego klubu. Sporo rozmawiałem, zwłaszcza z Matiasem Nahuelem i Erikiem Exposito, co też pomogło podjąć mi decyzję o dołączeniu do Śląska – cieszy się Lewuis Pena.

Nowy piłkarz podpisał z klubem kontrakt do końca czerwca 2025 z opcją przedłużenia o trzy kolejne lata. Skrzydłowy rozpocznie wraz z drużyną okres przygotowawczy przed nową rundą Ekstraklasy. Zawodnicy WKS-u wracają do treningów we Wrocławiu 10 stycznia.

Popularny