Szukaj
Close this search box.

Jubileuszowa koszulka 10. Nocnego Wrocław Półmaratonu – zobacz projekt!

Jubileuszowa koszulka 10. Nocnego Wrocław Półmaratonu - zobacz projekt!

Poprzednia edycja koszulki na wrocławski półmaraton okazała się strzałem w dziesiątkę. Jej unikalny design zdobył serca wielu uczestników półmaratonu. Sprzedano niemal 3 tysiące sztuk, a jej charakterystyczny motyw można było dostrzec w wielu biegach organizowanych na całym świecie.

– Wspominając sukces poprzedniej edycji, organizatorzy postanowili podjąć wyzwanie stworzenia czegoś jeszcze bardziej wyjątkowego na jubileuszowy rok. Nowa koszulka to symbol tysięcy historii, motywacji i doświadczeń, które każdego lata spotykają się we Wrocławiu – informuje Maciej Fedorczuk, rzecznik prasowy Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław.

Projekt koszulki 10. Nocnego Wrocław Półmaratonu

Centralnym motywem nowej koszulki jest mapa biegu, ukazana z niebieską, magiczną poświatą. Widzimy na niej wyraźnie symboliczne X – rzymską dziesiątkę, nawiązującą do jubileuszowej, dziesiątej edycji półmaratonu. To nie tylko liczba, to symbol siły, wytrwałości i osobistego bohaterstwa wszystkich biegaczy, którzy podjęli się wyzwania pokonania 21,0975 km po nocnych ulicach Wrocławia.

– W samym sercu X ukazana jest panorama miasta, przypominająca o historii każdego biegacza, który kiedykolwiek przekroczył metę półmaratonu. Wrocław to wyjątkowe miejsce na biegowej mapie Polski, a “X” niczym znak na niebie wzywa biegaczy do pokonywania własnych ograniczeń – dodaje Fedorczuk.

Rękawy koszulki ozdobione są logo miasta oraz złotym “X”, podkreślającym jubileuszowy charakter wydarzenia. Z tyłu koszulki kontynuowany jest motyw z fragmentem trasy biegu, przedstawionym w komiksowym, super bohaterskim stylu. To opowieść o bohaterstwie każdego uczestnika, który wbrew swoim słabościom i przeciwnościom codziennego życia, pokonuje kolejne kilometry na każdym treningu, czego zwieńczeniem jest przekroczenie linii mety kolejnych zawodów.

Zobacz również

Nowa koszulka Nocnego Wrocław Półmaratonu. Kiedy będzie dostępna?

Nowa koszulka 10. Nocnego Wrocław Półmaratonu będzie dostępna, kiedy rozpoczną się zapisy na bieg.

Producent odzieży i gadżetów imprezy zostanie ujawniony w ciągu najbliższych dni. Do 10. Nocnego Wrocław Półmaratonu będzie można się zgłosić zgodnie z tradycją – 1 stycznia, minutę po północy.

Regulamin i kolejne informacje pojawią się wkrótce na stronie www.mcs.wroc.pl oraz w mediach społecznościowych biegu.

9. Nocny Wrocław Półmaraton – przeżyjmy to jeszcze raz

Ostatni, 9. Nocny Wrocław Półmaraton został uznany za najlepszą edycję w historii imprezy. Na poprzedni Nocny Wrocław Półmaraton zapisało się 10 tysięcy osób, a na starcie stanęło dokładnie 8197 zawodników.

Zobacz również

Najszybszym z nich okazał się Tomasz Grycko z czasem 1:04:59. Wśród kobiet zwyciężyła Natalija Semenovych, która dotarła na metę w ciągu 1:15:20. Wszyscy amatorzy nocnego biegania ukończyli zawody o godz. 1:50 na Stadionie Olimpijskim.


Źródło: materiały prasowe

Popularny