Już nawet korzystanie z Twittera (znaczy X) będzie płatne? Elon Musk: to jedyne wyjście

Już nawet korzystanie z Twittera (znaczy X) będzie płatne? Elon Musk: to jedyne wyjście

Prognozy na temat planów drastycznej monetyzacji serwisu X, czyli niegdysiejszego Twittera, pojawiały się do momentu, kiedy Elon Musk stał się jego właścicielem. Teraz wszystko wskazuje, że miliarder zdecyduje się na bardzo stanowczy ruch. W najnowszej wypowiedzi zasugerował, że zamierza kazać płacić wszystkim użytkownikom platformy za dostęp do serwisu.

Zobacz także: Cała prawda o majątku Elona Muska. Na czym dorobił się właściciel Twittera?

„Zmierzamy w kierunku wprowadzenia drobnych miesięcznych opłat za korzystanie z platformy X” — powiedział Elon Musk podczas transmitowanej na żywo dyskusji z izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu. „To jest jedyna droga, jaka przychodzi mi do głowy, aby wygrać w wielkiej batalii z armiami botów” — dodał Musk.

Elon Musk: to jedyne wyjście

Musk i Netanjahu dyskutowali na temat wzrostu popularności sztucznej inteligencji oraz sposobów na walkę z antysemityzmem i mową nienawiści na X. Właściciel Tesli i SpaceX przyznał, że obecnie „X”, czyli dawniej Twitter, ma około 550 mln aktywnych użytkowników, którzy publikują od 100 do 200 mln postów w ciągu jednego dnia.

Kiedy Elon Musk został zapytany o sposoby na zapobieganie podbijania postów z mową nienawiści przez fałszywe konta, miliarder powiedział, że ustawienie paywalla na serwisie jest „jedyną obroną”, jako że subskrypcja utrudniłaby botom tworzenie wielu kont z wykorzystaniem licznych kart kredytowych.

Zobacz także: Elon Musk potwierdza, że ma z Grimes trzecie dziecko. Jego imię jest bardzo nietypowe

„Bot kosztuje ułamek centa, ale jeśli ktoś ma zapłacić kilka dolarów lub jakąś mniejszą kwotę, wówczas koszt botów zdecydowanie wzrasta” — przyznał Elon Musk. Przedsiębiorca na razie nie stwierdził jednoznacznie, ile wyniosłaby miesięczna opłata, ale dodał, że planuje zaproponować użytkownikom opłaty niższe niż w obecnie stosowanych programach subskrypcyjnych.

Źródło https://businessinsider.com.pl/technologie/wszystkie-tresci-na-twitterze-beda-platne-elon-musk-to-jedyne-wyjscie/5blkxcn

Popularny