Meta Threads trafi do Europy. Regulacje UE wymuszą jednak ograniczenia

Meta Threads trafi do Europy. Regulacje UE wymuszą jednak ograniczenia

Debiut w Europie to największa ekspansja rynkowa Threads od premiery w lipcu, kiedy aplikacja trafiła do USA. Sygnalizuje zaangażowanie spółki mediów społecznościowych w usługę mikroblogowania, która konkuruję z platformą Elona Muska.

Threads była dostępna na większości rynków na całym świecie, ale Meta wstrzymała uruchomienie w Unii Europejskiej ze względu na regulacje dotyczące usług internetowych, które są jednymi z najbardziej rygorystycznych.

Threads w Europie z ograniczeniami

Aby dostosować się do tych regulacji, Meta da użytkownikom z UE możliwość korzystania z Threads wyłącznie do konsumpcji, bez profilu umożliwiającego tworzenie własnych postów – podaje Wall Street Journal.

Adam Mosseri, szef Instagrama, niedawno powiedział również, że wszyscy użytkownicy Threads będą teraz mogli usunąć swoje konta w usłudze, nie musząc jednocześnie usuwać powiązanych z nimi kont na Instagramie. Wcześniej aplikacja miała tego rodzaju „powiązanie”, co mogło sprawić, że część użytkowników pozostała na Threads tylko dlatego, aby nie stracić swojego Instagrama.

Usługi mediów społecznościowych są obecnie pod dużo większym nadzorem niż w innych częściach świata, więc wejście na ten rynek UE pokazuje, że firma jest zaangażowana w rozwój Threads.

Ekspansja rynkowa Threads następuje po tym, jak liczni reklamodawcy, w tym Apple, Disney i IBM, wstrzymali swoje wydatki reklamowe na X po kontrowersyjnych komentarzach Muska na jego koncie, w tym jednym, w którym stwierdził, że antysemicki post to „faktyczna prawda”. Musk w środę powiedział, że każdy, kto próbuje go „szantażować” go pieniędzmi z reklam, może „pójść się pie***”.

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta, w październiku powiedział, że Threads ma nieco poniżej 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, dodając, że jego zdaniem usługa może osiągnąć nawet miliard użytkowników w ciągu kilku lat.

Źródło https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/meta-threads-trafi-do-europy-regulacje-ue-wymusza-jednak-ograniczenia/rx2vvgf

Popularny