Szukaj
Close this search box.

Na podwrocławskim polu staruje Gradi Polish Open by Emeralld

Na podwrocławskim polu staruje Gradi Polish Open by Emeralld

Zawody rozpoczną się we wtorek 2 lipca na polu Gradi Golf Club oraz w Pałacu Brzeźno. Pierwszego dnia w ramach całego wydarzenia rozegrany zostanie turniej Pro-Am o Puchar Prezesów PGA Polska i PZG. 

Gradi Polish Open by Emeralld 2024

Gradi Polish Open by Emeralld to rywalizacja na wysokim golfowym poziomie. To także ważny krok w karierze dla wielu zawodników, dla których udział w zawodach z cyklu Pro Golf Tour otwiera możliwość awansu do ligi Challenge Tour. Z końcem sezonu najlepsza piątka graczy otrzymuje promocję do wyższej ligi.

– Tradycyjnie, sportowe zmagania poprzedzi turniej Pro-Am. Stawką w Pro-Amie jest Puchar Prezesów PGA Polska i PZG. Turniej ten to doskonała okazja dla golfistów amatorów, aby sprawdzić swoje umiejętności w towarzystwie najlepszych zawodników ligi – mówi Krzysztof Gradecki, właściciel pola Gradi Golf Club, na którym rozegrany zostanie turniej Gradi Polish Open by Emeralld.

30 tys. euro nagród. Gradi Polish Open by Emeralld 2024

Do tej pory w turnieju brali udział najbardziej utytułowani polscy gracze, tacy jak Mateusz Gradecki i Adrian Meronk, którzy obecnie reprezentują Polskę na DP World Tour, PGA Tour, LIV Golf i Challenge Tour. Pole Gradi Golf Club gościło również zawodników European Tour, takich jak Nick Bachem, Julien Brun czy Ondrej Lieser.

Oprócz zawodników Pro Golf Tour, na tegorocznej edycji zobaczymy czołowych reprezentantów Kadry Polski, członków PGA Polska oraz najlepszych polskich zawodowców i amatorów, którzy otrzymali dzikie karty – zaproszenia do udziału w turnieju.

Zawodnicy rywalizować będą o punkty do rankingu Pro Golf Tour oraz Official World Golf Ranking oraz o nagrody pieniężne o łącznej wartości 30 tys. euro.

Polish Open. Najstarszy zawodowy turniej w Polsce

Na czas wydarzenia kompleks Gradi Golf Club zamieni się w tętniące życiem centrum golfowe. Oprócz sportowych emocji, organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla widzów, takie jak wspólne kibicowanie oraz akademia golfa dla sponsorów i zaproszonych gości.

Zobacz również

Polish Open to najstarszy i najbardziej prestiżowy zawodowy turniej golfowy organizowany w Polsce. Po raz pierwszy rozegrano go w 1994 roku w Amber Baltic Golf Club.

– Od siedmiu lat turniej odbywa się na terenie Gradi Golf Club oraz Pałacu Brzeźno, kontynuując trzydziestoletnią tradycję i wspierając popularyzację golfa w Polsce – mówi Krzysztof Gradecki.


Źródło: materiały organizatorów

Popularny