Najlepsi pływacy świata we Wrocławiu podczas 34. Memoriału Petrusewicza

Najlepsi pływacy świata we Wrocławiu podczas 34. Memoriału Petrusewicza

Olimpijczyk Dylan Carter, medalista Mistrzostw Świata, wielokrotny zwycięzca Pucharów Świata, Holender Arno Kamminga – dwukrotny wicemistrz olimpijski i mistrz Europy czy Chad le Clos z RPA, wielokrotny mistrz świata – m.in. takie gwiazdy światowego pływania wystąpiły we Wrocławiu.

Najważniejsze wyniki podczas Memoriału Marka Petrusewicza

Tradycyjnie największym wydarzeniem drugiego dnia Memoriału Petrusewicza był start na 100 m st. klasycznym mężczyzn, w której to konkurencji Marek Petrusewicz w 1953 roku pobił rekord świata.

Dotychczasowy rekord Memoriału będący jednocześnie rekordem Polski: 57,80 s, należący od 2021 roku do Jana Kozakiewicza, został pobity już w eliminacjach. Po emocjonującym finale z czasem 56,49 wygrał Arno Kamminga z Holandii, srebrny medalista igrzysk w Tokio w 2021 r. Trzecie miejsce zajął Jan Kałusowski, który czasem 57,72 s ustanowił nowy rekord Polski.

Galeria zdjęć

„Święto wszystkich pływaków” i dużo dobrej zabawy

Wiele wrażeń dostarczyły także, rzadko rozgrywane na tego typu zawodach, wyścigi skins w stylu zmiennym. Tym razem organizatorzy wciągnęli do zabawy publiczność, która przy pomocy aplikacji na smartfonach wybierała w głosowaniu konkurencję, w jakiej ścigali się zawodnicy. W głosowaniu brało udział ponad 500 osób.

[quote author=Adam Samuel, wiceprezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego />>Juvenia

Podczas zawodów prowadzone były również zbiórki charytatywne przez Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” oraz dla Oli – pływaczki G8 Bielany chorej na białaczkę.

34. Memoriał Petrusewicza – 14 rekordów w dwa dni

W sumie podczas tegorocznej edycji Memoriału Petrusewicza poprawionych zostało aż 12 rekordów Memoriału i 2 rekordy Polski, w tym jeden zawodniczki Juvenii Wrocław – Dominiki Sztandery, która na 50 m stylem klasycznym z czasem 29,40 sekund pobiła własny rekord z 2017 roku.

Więcej wyników z 34. Memoriału Marka Petrusewicza znajdziecie tutaj.

Gwiazdy pływania – oprócz startów – znalazły także czas, żeby spotkać się z publicznością, porozmawiać i porozdawać autografy.

Zobacz również

Czytaj także: Trzy czwarte pod wodą. 70 lat temu Marek Petrusewicz pobił we Wrocławiu rekord świata

Popularny