Najpopularniejsze roboty kuchenne w grudniu — docenisz je przed świętami

Najpopularniejsze roboty kuchenne w grudniu — docenisz je przed świętami

Tekst powstał w redakcji Content Commerce i zawiera linki reklamowe naszego partnera.

Zestawienie pięciu najpopularniejszych robotów kuchennych otwiera Bosch MUM9BX5S61 OptiMUM. Charakteryzuje się mocnym silnikiem o mocy 1500 W oraz wysokiej jakości metalową obudową. Jego duża misa ze stali szlachetnej o pojemności 5,5 litra umożliwia przygotowywanie większych porcji jedzenia. Zintegrowana waga umożliwia ważenie składników bezpośrednio w misie, co oszczędza czas i miejsce w kuchni. Kolejną zaletą jest wyświetlacz z timerem, który umożliwia kontrolę czasu pracy urządzenia. Robot wyposażony jest w 3 automatyczne programy do mieszania i ubijania, a planetarny ruch mieszadeł 3D gwarantuje dokładne i równomierne mieszanie składników. Inteligentny czujnik SensorControl Plus automatycznie zatrzymuje pracę urządzenia, gdy ciasto jest idealnie wyrobione, a białka jaj lub śmietana idealnie ubite. W zestawie z robotem znajdują się liczne akcesoria, w tym przystawka Cube Cutter do krojenia w kostkę, zestaw trzech profesjonalnych końcówek (do mieszania, ubijania i zagniatania), rozdrabniacz z pięcioma tarczami, maszynka do mielenia oraz mikser kielichowy wykonany ze szkła odpornego na wysokie i niskie temperatury.

4. Sencor STM 7877CH

Trzecie miejsce należy do robota od znanej firmy Sencor STM 7877CH. Ma metalowy korpus oraz metalowe zębatki, które zapewniają trwałość i niezawodność. Silnik o mocy 1000 W gwarantuje, że robot poradzi sobie z każdym zadaniem. W zestawie znajduje się 4,5-litrowy pojemnik ze stali nierdzewnej z podziałką, idealny do przygotowywania posiłków dla całej rodziny, oraz dodatkowy 3-litrowy pojemnik. W komplecie jest również 1,5-litrowy blender z przezroczystą pokrywą i otworem do dodawania składników. Wyświetlacz LED ze wskaźnikiem czasu i minutnikiem ułatwia kontrolę procesu przygotowywania potraw. Robot oferuje kontrolę prędkości z łagodnym startem: aż 8 biegów i funkcję pulsacyjną. W zestawie znajdują się 3 przystawki: mieszadło, hak do ciasta i trzepaczka balonowa. System mocowania bagnetowego piór mieszających zapewnia wygodę i efektywność pracy. Jest też maszynka do mięsa z przystawką do kiełbasy.

3. MPM MRK-19

Trzecie miejsce przypadnie do gustu tym, którzy szukają robota o dobrych parametrach, ale w niewygórowanej cenie. MPM MRK-19 ułatwia przygotowanie różnorodnych wypieków i dań. Wyposażony jest w system planetarny, który zapewnia precyzyjne mieszanie składników dzięki ruchowi przystawek wokół własnej osi oraz wokół misy. Silnik o mocy 2200 W radzi sobie nawet z gęstym ciastem, a trzy wymienne końcówki: mieszadło z silikonowym wykończeniem, mieszadło z gęsto osadzonymi pręcikami i mieszadło w kształcie haka, pozwalają na szeroki zakres zastosowań od wyrabiania ciasta drożdżowego po ubijanie śmietany. Robot ma 6-stopniową regulację prędkości oraz funkcję pulsacyjną. Duża misa o pojemności 6,5 litra ma wygodną rączkę, która przydaje się np. przy wylewaniu masy. Na koniec trzeba przyznać, że MPM mimo niskiej ceny, dość dobrze się prezentuje na kuchennym blacie.

2. Kenwood Prospero KHC29.H0WH

Robot kuchenny planetarny Kenwood KHC29.H0WH Prospero+ o mocy 1000 W też nie jest przedstawicielem wysokiej półki cenowej. Nic dziwnego, że zajął wysokie drugie miejsce w rankingu, bo świetnie wygląda i ma dobre parametry. Oferuje 6 prędkości pracy oraz funkcję pulsacyjną. Wyposażony jest w 4,3-litrową misę, umożliwiającą przygotowanie pół kilograma ciasta na chleb lub ubicie 8 białek. W zestawie znajdują się trzy wytrzymałe mieszadła: mieszadło K do przygotowania różnego rodzaju ciast i nadzień, trzepaczka do ubijania śmietany i przygotowywania lekkich mas oraz hak do ciasta, idealny do zagniatania ciast na makarony, pizzę, pierogi. Robot jest też wyposażony w blender kielichowy o pojemności 1,5 l z wyjmowanymi ostrzami ze stali nierdzewnej, idealny do przygotowywania koktajli, smoothie czy kruszenia lodu. Malakser o pojemności 1,4 litra z 3 tarczami do cięcia i rozdrabniania umożliwia tworzenie sałatek, sosów, dipów oraz przygotowywanie warzyw. W zestawie znajduje się również wyciskarka do cytrusów.

1. Bosch MUM58M59

Zwycięzcą grudniowego rankingu popularności robotów kuchennych według danych ze Skąpiec.pl jest Bosch MUM58M59. Nie jest tani, ale warto w niego zainwestować. Silnik o mocy 1000 W zapewnia dobrą wydajność. Zaawansowany planetarny ruch mieszadeł 3D gwarantuje dokładne wymieszanie składników, zapewniając idealne efekty. Robot wyposażony jest w innowacyjną funkcję EasyArm Lift, która ułatwia podnoszenie ramienia, dzięki czemu wymiana przystawek jest prosta i wygodna. Zestaw profesjonalnych końcówek do zagniatania ciast, mieszania i ubijania umożliwia przygotowanie różnorodnych wypieków i deserów. Rozdrabniacz do warzyw i owoców z tarczami ze stali nierdzewnej pozwala na szybkie i proste przygotowanie składników, a specjalna tarcza do tarcia ziemniaków ułatwia przygotowanie placków ziemniaczanych. Metalowa maszynka do mielenia, mikser kielichowy oraz wyciskarka do cytrusów dodatkowo rozszerzają funkcjonalność robota. Istnieje możliwość rozbudowy urządzenia o dodatkowe akcesoria, takie jak VeggieLove, PastaPassion, TastyMoments, przystawkę do lodów czy Cube Cutter.

Źródło https://businessinsider.com.pl/technologie/najpopularniejsze-roboty-kuchenne-w-grudniu-docenisz-je-przed-swietami/bvss2xq

Popularny