Napij się kawy z ekspresu kolbowego we własnym domu – poznaj modele za niewielkie pieniądze

Napij się kawy z ekspresu kolbowego we własnym domu - poznaj modele za niewielkie pieniądze

Piszemy o niewielkich ekspresach kolbowych, które świetnie nadają się do użytku domowego. Najtańszy z nich można kupić już za około 200 zł. W zestawieniu uwzględniliśmy:

Ekspres Amica Espris CD1011. Najtańszy w tym zestawieniu

Amica Espris CD1011 to mały, niedrogi ekspres do kawy, który nie zajmie wiele miejsca w kuchni. Model otrzymał wytrzymały boiler ze stali szlachetnej. Dyszę dostosujesz zarówno do wielkości filiżanek, jak i kubków. Wytwarzane ciśnienie to 5 barów. Dzięki temu urządzeniu przygotujesz nie tylko małą czarną, ale i poranne cappuccino. Ekspres Amica wyposażono w system super crema, aby kawa była bardziej kremowa.

Ekspres Severin KA 5978. W sam raz do małej kuchni

Ekspres kolbowy Severin KA 5978 nie kosztuje wiele, a z powodzeniem może sprawdzić się jako część wyposażenia niewielkiej kuchni. Urządzenie pracuje z mocą 800 W. Wyposażono je w 3,5 barowy zbiornik ciśnieniowy, wytrzymały metalowy filtr oraz bezpiecznik termiczny. Możesz przygotować z nim kawę mleczną, na przykład cappuccino – pomoże w tym dysza do spieniania mleka, którą dołączono do zestawu. Obsługa ekspresu jest intuicyjna. Sprzęt wyłącza się automatycznie po kilku minutach od ostatniego użycia. W zestawie znalazły się uchwyty na filtr i łyżka ułatwiająca dozowanie zmielonej kawy.

Ekspres Eta Stretto 218090000. Stylowy i solidny

Mały ekspres Eta Stretto o mocy 1350 W wygląda stylowo i solidnie, dzięki eleganckiej obudowie ze stali nierdzewnej. Model pozwala na przygotowanie kawy oraz gorącej wody na herbatę. Urządzenie umożliwia przy tym dostosowanie ilości i objętości kawy dla jednej lub dwóch filiżanek o różnych rozmiarach. Plusem modelu jest też obecność powierzchni podgrzewającej filiżanki. Model wykorzystuje ciśnienie robocze na poziomie 15 barów. W zestawie z ekspresem Eta Stretto znajdziesz sitka ze stali nierdzewnej, ubijak z miarką i dyszę parową służącą do przygotowywania mlecznej pianki. Wyjmowany zbiornik o pojemności 750 ml wykonano z przezroczystego materiału, dzięki czemu łatwo sprawdzisz, czy ilość wody jest wystarczająca.

Ekspres Delonghi Stilosa EC 260.BK. Z włoskim rodowodem

Delonghi Stilosa EC 260.BK to ekspres ze znanym włoskim rodowodem. Kolbowy model pozwala na uzyskanie ciśnienia 15 bar i umożliwia przygotowanie 2 espresso jednocześnie. Zrobisz z nim nie tylko małą czarną, ale i cappuccino z gęstą pianką. Dysza do spieniania mleka umożliwia także robienie innych mlecznych kaw. Zbiornik na wodę da się wygodnie zdemontować i napełnić. Dzięki systemowi E.S.E. wyśmienitą kawę przyrządzisz szybko. W zestawie z ekspresem znajdziesz 2 filtry.

Jeśli rozważasz zakup ekspresu kolbowego, mogą zainteresować cię także te modele:

Źródło https://businessinsider.com.pl/technologie/napij-sie-kawy-z-ekspresu-kolbowego-we-wlasnym-domu-poznaj-modele-za-niewielkie/bjk5y79

Popularny