Szukaj
Close this search box.

Nowoczesny dron do dwóch i pół tysiąca złotych. Podpowiadamy, jaki model wybrać

W tekście umieszczono linki reklamowe naszego partnera.

Typ i rodzaj — drony latające możemy podzielić na wielowirnikowe z parami śmigieł oraz drony płatowe, które są wykorzystywane m.in. przez wojsko. Wśród modeli latających znajdziemy również modele pływające, skaczące czy chodzące.

Zasięg lotu drona i bateria — kolejnym ważnym parametrem jest zasięg lotu. Im jest on większy, tym większą odległość możemy pokonać za pomocą urządzenia. Równie ważny jest typ i długość działania baterii. Wpływa to na długość lotów oraz nagranych filmów, a także na szybkość ładowania baterii.

Jakość nagrywanych zdjęć i filmów — to kolejny ważny parametr, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie. Najnowsze modele dronów oferują nagrania w rozdzielczości 4K, ale warto również zwrócić uwagę na modele z kamerą Full HD, które zapewniają bardzo wysoką jakość obrazu.

Stabilizator obrazu — do płynnego filmowania w trudnych warunkach przyda się stabilizator aparatu i kamery, stanowi on element nadzorujący położenie urządzeń i pozwala na płynne filmowanie.

Nadajnik GPS — najnowsze drony często wyposażone są w nadajnik GPS, który pozwala dokładnie określić, gdzie powstało dane zdjęcie lub film, a także umożliwia odnalezienie urządzenia, które znalazło się poza zasięgiem kontroli sterownika.

Sterowanie — warto również zwrócić uwagę na sposób sterowania dronem. W większości modeli służy do tego specjalny pad, ale są również modele, którymi możemy sterować przy pomocy telefonu lub tabletu. Warto również zwrócić uwagę, czy wybrany model ma możliwość kontroli ruchu kamery.

Waga — gabaryty urządzenia są szczególnie istotne podczas trekkingu i podróży, kiedy przez dłuższy czas niesiemy urządzenie np. w plecaku.

W zestawieniu wybrano produkty z największych polskich sieci sklepów RTV i AGD. Produkty w artykule prezentowane są w kolejności od najtańszego do najdroższego.

I. Tello powered by DJI & Intel

II. DJI Mini SE

III. EXO Dron Ranger Plus X7 USA edition + dodatkowa bateria

IV. EXO Dron Cinemaster 2 + bateria

V. Dron FIMI X8 SE 2022 V2 Combo + Torba

Zachęcamy również, do zobaczenia innych modeli:

Źródło https://businessinsider.com.pl/technologie/dron-do-dwoch-i-pol-tysiaca-zlotych-podpowiadamy-jaki-model-wybrac/4ltlz54

Popularny