Szukaj
Close this search box.

Nowy szef kolejowego olbrzyma. Jego nowa firma obsługuje 100 mln pasażerów rocznie

Nowy szef kolejowego olbrzyma. Jego nowa firma obsługuje 100 mln pasażerów rocznie

„Rada Nadzorcza Polregio podjęła w dniu 20 czerwca 2024 r. uchwałę o powołaniu na funkcję prezesa zarządu Polregio pana Krzysztofa Pietrzykowskiego. Jednocześnie rada podjęła uchwałę o powołaniu na funkcję członków zarządu, wiceprezesów Polregio pana Romana Smółkę oraz pana Wojciecha Dingesa” — przekazano w komunikacie.

Krzysztof Pietrzykowski jest prawnikiem, profesorem nauk prawnych, specjalistą w zakresie prawa spółdzielczego i prawa rodzinnego. Jako były członek PZPR rzucił legitymacją partyjną w 1981 r., należał do ROAD, UP i UW. W Sądzie Najwyższym orzekał od listopada 2005 r., a w stan spoczynku przeszedł we wrześniu 2021 r.

Dalszy ciąg tekstu pod materiałem wideo

Poprzedniego prezesa Polregio Adama Pawlika odwołano 11 czerwca. Pracował na najwyższym stanowisku w spółce od 12 maja 2023 r., ale był z nią związany od 2017 r.

Polregio to największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce. Za pierwsze cztery miesiące tego roku udział Polregio w rynku pod względem liczby przewiezionych pasażerów wyniósł 25,3 proc. Większościowym udziałowcem spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu (50 proc. plus jeden udział), a pozostałymi udziałowcami są samorządy wojewódzkie.

Polregio przewiozło w 2023 r. 97,3 mln pasażerów. To najlepszy wynik w jej historii. Poprzedni rekord — 89 mln pasażerów przewoźnik zanotował w 2019 r.

Polregio zadeklarowało ostatnio, że zatrudni 300 pracowników PKP Cargo, których przeniesiono na „postojowe”.

Źródło https://businessinsider.com.pl/biznes/nowy-szef-kolejowego-olbrzyma-jego-nowa-firma-obsluguje-100-mln-pasazerow-rocznie/6trktx3

Popularny