Szukaj
Close this search box.

Obrońca odchodzi, pomocnik przychodzi. Zmiany kadrowe w Śląsku Wrocław

Obrońca odchodzi, pomocnik przychodzi. Zmiany kadrowe w Śląsku Wrocław

Patryk Janasik trafił do Śląska Wrocław z Odry Opole przed startem sezonu 2020/21. 26-latek w trójkolorowych barwach rozegrał 96 meczów, w których zdobył 4 bramki i zanotował 4 asysty. Zaliczył między innymi sześć meczów w eliminacjach Ligi Konferencji UEFA, strzelając nawet gola w spotkaniu z estońskim Paide. W ubiegłym, wicemistrzowskim, sezonie zaliczył 25 ligowych meczów, będąc ważną postacią w zespole Jacka Magiery.

– Chciałbym podziękować całej społeczności Śląska Wrocław za te cztery lata, które tutaj spędziłem. Dziękuję trenerom, kolegom z drużyny, kibicom i wszystkim pracownikom klubu. Poznałem we Wrocławiu mnóstwo fantastycznych ludzi i bardzo dużo się tutaj nauczyłem. Cieszę się, że mogłem być częścią tego zespołu. Jestem dumny, że odchodzę jako wicemistrz Polski. Życzę Śląskowi powodzenia w kolejnych latach – mówi Patryk Janasik.

Nowy pomocnik Śląska Wrocław

W poniedziałek 17 czerwca wrocławski klub poinformował także, że Filip Rejczyk zasilił szeregi wicemistrza Polski, podpisując kontrakt do 2026 roku z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. Do Wrocławia trafia utalentowany osiemnastolatek, który od młodzieżowych poziomów rozgrywkowych wyróżniał się na boiskach.

Piłkarz pochodzący ze Stalowej Woli pierwsze szlify zbierał w Stali Mielec, ale najbardziej jest kojarzony z występów w ekipie ze stolicy. W Legii grał na każdym możliwym szczeblu młodzieżowym, aby ostatecznie w sezonie 2023/2024 zadebiutować w pierwszej drużynie. Już w pierwszej kolejce ubiegłego sezonu wszedł na boiska PKO BP Ekstraklasy. Do tej pory wystąpił w sześciu meczach na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Jest wszechstronnym pomocnikiem, który najlepiej czuję się z piłką przy prawej nodze.

Galeria zdjęć

– Transfer Filipa to bardzo cenne wzmonienie Śląska Wrocław. Potrzebowaliśmy takiego pomocnika, który świetnie czuje się z piłką i potrafi bardzo dobrze rozgrywać. Nie jest tajemnicą, iż interesowało się nim wiele klubów. Wybór naszej drużyny pokazuje, że piłkarze mocno wierzą w ten projekt. Śląsk z Filipem będzie jeszcze mocniejszy – komentuje transfer David Balda, dyrektor sportowy WKS-u.

Rejczyk to także etatowy reprezentant naszego kraju w kadrach młodzieżowych. Sezon 2023/2024 był dla niego przełomowy nie tylko na szczeblu klubowym, ale i reprezentacyjnym, gdyż zadebiutował on w reprezentacji U18.

Popularny