Ogromne zainteresowanie 10. Nocnym Wrocław Półmaratonem! 7 tys. zapisów w dobę

Ogromne zainteresowanie 10. Nocnym Wrocław Półmaratonem! 7 tys. zapisów w dobę

Nocny Wrocław Półmaraton od lat cieszył się dużą popularnością, ale takich liczb nie widziano we Wrocławiu od dawna. Bardzo pozytywny odbiór 9. edycji wydarzenia wyraźnie przełożył się na wyniki sprzedażowe. 70 proc. dostępnych miejsc zapełniło się w ciągu doby od otwarcia zapisów. To liczby nieporównywalne do żadnej innej imprezy biegowej w Polsce.

Na liście startowej poznańskiego półmaratonu widnieje nieco ponad 3,2 tys. zawodników, choć impreza odbywa się w kwietniu. Na marcowy bieg w Warszawie zarejestrowała się podobna liczba uczestników. Na Nocny Wrocław Półmaraton czeka już 7 tysięcy biegaczy, choć wydarzenie odbędzie się dopiero w czerwcu.

Jednym z kluczowych elementów sukcesu Nocnego Wrocław Półmaratonu jest jego wyjątkowa tożsamość. Bieg nie jest jedynie sportowym wydarzeniem, ale także kulturalnym i społecznym świętem. Charakterystyczna trasa, prowadząca przez najpiękniejsze zakątki nocnego Wrocławia nadaje wydarzeniu niepowtarzalny urok. Magiczne iluminacje, koncerty na trasie i liczne specjalne atrakcje dla uczestników sprawiają, że sportowcy z całego świata chcą zagwarantować sobie miejsce na liście startowej na pół roku przed rozpoczęciem zawodów.

Maciej Fedorczuk, rzecznik prasowy MCS Wrocław, organizatora Nocnego Wrocław Półmaratonu

10. Nocny Wrocław Półmaraton – zapisy

10. jubileuszowa edycja biegu odbędzie się 15 czerwca 2024 roku. Warto zapisać tę datę w swoim biegowym kalendarzu. Organizatorzy już rozpoczęli pracę nad stworzeniem wyjątkowego wydarzenia.

– Mamy ambicję, by 10. odsłona naszego półmaratonu była absolutnie niesamowita – mówi Łukasz Sarapuk, szef projektu. – Dlatego już w listopadzie rozpoczęliśmy pracę, żeby przygotować niezapomniane zawody. Dążymy do tego, żeby jubileuszowa edycja biegu zapisała się złotymi zgłoskami w historii wrocławskiego sportu.

Popularny