Orlen rozpycha się poza Polską. Kolejny etap osiągnięty

Orlen rozpycha się poza Polską. Kolejny etap osiągnięty

Płocki koncern wszedł na słowacki rynek w 2019 r. W ciągu czterech lat zbudował sieć 90 stacji – m.in. dzięki przejęciu stacji od węgierskiego MOL-a, które działały pod szyldem Slovnaft – co pozwoliło mu stać się czwartym największym graczem na rynku sprzedaży paliwa u naszych południowych sąsiadów.

Orlen poinformował, że właśnie zakończył rebranding (zmianę logotypów i wystrojów stacji – red.) przejętych od Węgrów punktów, co oznacza, że „wszystkie stacje sieci na Słowacji działają już pod marką Orlen”.

Zobacz też: Coś dziwnego dzieje się na stacjach paliw. Ceny spadają wbrew rynkowi

Orlen chce dalej przejmować na Słowacji

– Skutecznie wzmacniamy markę Orlen w Polsce i regionie. Na Słowacji, w zaledwie cztery lata, stworzyliśmy jedną z największych sieci paliwowych i chcemy wkrótce wejść do grona trzech największych operatorów stacji w tym kraju. Produkty i usługi z logo ORLEN cieszą się tutaj coraz większym uznaniem – klienci doceniają ich jakość i innowacyjność. Będziemy dalej iść w tym kierunku – wkrótce słowaccy kierowcy będą mogli skorzystać z naszej aplikacji ułatwiającej korzystanie z oferty Orlen – podkreśla cytowany w komunikacie Daniel Obajtek, prezes Orlenu, zapowiadając kolejne przejęcia.

Do końca 2030 r., Orlen zamierza na Słowacji udostępnić punkty ładowania aut elektrycznych na 40 proc. stacji koncernu. Do tego czasu Orlen chce również uruchomić 20 stacji tankowania wodorem.

Pomysł Orlenu na rozwój

Strategia Grupy Orlen do 2030 r. zakłada, że sieć stacji paliw koncernu liczyć będzie 3,5 tysiąca punktów. 45 proc. z nich zlokalizowanych będzie poza Polską. Na koniec II kwartału 2023 r. liczba stacji paliw Orlen wynosiła 3157, z czego 1919 w Polsce, a 1238 na rynkach zagranicznych: w Czechach, na Litwie, w Niemczech, na Słowacji i Węgrzech W lipcu koncern ogłosił transakcję kupna austriackiej sieci paliwowej Turmöl.

Po jej finalizacji, liczba stacji ORLENU wzrośnie o 266, a koncern będzie prowadził sprzedaż detaliczną paliw na siedmiu europejskich rynkach.

Źródło https://businessinsider.com.pl/biznes/orlen-rozpycha-sie-poza-polska-kolejny-etap-osiagniety/lx22db5

Popularny