Szukaj
Close this search box.

Otwierają letnią pływalnię Orbita i kąpielisko Glinianki. Organizują półkolonie

Otwierają letnią pływalnię Orbita i kąpielisko Glinianki. Organizują półkolonie

– Jest nam niezmiernie miło, że już w najbliższy weekend będziemy mogli otworzyć kolejne dwa obiekty letnie we Wrocławiu i zaprosić wszystkich wrocławian do korzystania z nich w sezonie letnim. Jak co roku wszystkie prace serwisowo-konserwacyjne po zimie zostały wykonane, a woda napuszczona, uzdatniona i przebadana przez sanepid – mówi Maciej Moczko, rzecznik prasowy spółki WCT Spartan, która jest gospodarzem obiektu.

Pływalnia letnia Orbita. Baseny na Wejherowskiej

Pływalnia Letnia Orbita przy ul. Wejherowskiej 34 otwarta będzie codziennie w godzinach 9-19. To kompleks trzech basenów odkrytych wykonanych w technologii stali nierdzewnej, wybudowanych na The World Games w 2017 roku.

To największa wodna atrakcja na zachodzie Wrocławia. To przede wszystkim basen pływacki o wymiarach 50×25 m i głębokości od 1,6 do 1,8 m. To także basen rekreacyjny (50×25 m), w którym oprócz strefy wydzielonej do pływania jest strefa wypłycona ze zjeżdżalniami (głębokość od 1 do 1,4 m). A poza tym brodzik z fontanną i placem zabaw w pobliżu. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie pięciu ratowników.

W ubiegłym sezonie pływalnię letnią odwiedziło ponad 80 tys. osób.

Nad bezpieczeństwem korzystających z pływalni czuwać będzie 5 ratowników. Na terenie pływalni letniej znajdują się punkty gastronomiczne, przebieralnie, szatnie (szafki na 5 zł – zwrotne) i sanitariaty.

Dla klientów przygotowanych zostało 150 sztuk bezpłatnych leżaków, a także wzbogacono ofertę gastronomiczną. W upalne dni planowane są różne sportowe animacje dla korzystających z basenów. Będziemy zachęcali do wzięcia udziału w zajęciach fitness, aqua-fitness, jogi i treningu funkcjonalnego w plenerze. Na pływalni honorowane będą karty Rodzina Plus, Multisport, PZU Sport i Medicover.

W tym roku nie zmieniamy cen biletów wstępu i gorąco zachęcamy do zakupów biletów i karnetów przez internet. Dzięki sprzedaży internetowej liczymy na sprawniejszą i szybszą obsługę, a przede wszystkim na skrócenie kolejek, które szczególnie w upalne dni tworzą się przed wejściem na pływalnię. Osoby z biletem internetowym będą miały osobne wejście. Oprócz tego, aby zachęcić do zakupów przez Internet, cena biletów będzie niższa nawet o 2-3 zł niż w okienku kasowym

Dariusz Kowalczyk, prezes WCT Spartan.

Zobacz również

Pływalnia letnia Orbita. Ceny biletów w 2024 r.

Bilet wstępu

Cena stacjonarna

Cena internetowa

pon.-pt.

sob.-n.

pon.-pt.

sob.-n.

Bilet normalny

35zł

39zł

32zł

37zł

Bilet ulgowy*

28zł

32zł

25zł

30zł

Bilet rodzinny

28zł

32zł

25zł

30zł

Bilet na Kartę Rodzina PLUS

50% zniżki

 Bilet popołudniowy

22zł

* Bilet ulgowy dla: dzieci i młodzieży uczącej się w wieku 4 – 26 lat, osobom powyżej 65 r.ż., niepełnosprawnym za okazaniem orzeczenia o niepełnosprawności i opiekunom osoby niepełnosprawnej wymienionej w orzeczeniu.

Kąpielisko Glinianki

Jedno z kultowych wrocławskich kąpielisk, położone nieopodal Tarczyński Areny. To teren o łącznej powierzchni 17 hektarów, w obrębie którego znajdują się trzy jeziorka o powierzchni ok 10 hektarów.

W ubiegłym sezonie odwiedziło je ponad 20 tys. osób. Otwarte będzie w dni powszednie w godzinach 9-19, a w weekendy w godz. 9-20.

Na terenie kąpieliska pojawią się punkty gastronomiczne z urozmaiconym menu. Będą to m.in. foodtracki lub kontenery gastronomiczne z ciepłymi potrawami, typu pierogi, makarony, pizza, dania wegetariańskie, ale też fast food (frytki, burgery, zapiekanki, hot dogi itp.) oraz słodkości (lody, wyroby cukiernicze).

Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowane zostały boiska do siatkówki plażowej, stoły do gry w tenis stołowy oraz Wakepark.

– Zarówno na pływalni letniej Orbita jak i na kąpielisku Glinianki dyżur pełnić będą ratownicy, którzy dbać będą o nasze bezpieczeństwo, aby nikomu nic się nie stało. Sezon letni potrwa do 1 września – dodaje Maciej Moczko, rzecznik prasowy WCT Spartan.

Zobacz również

Kąpielisko Glinianki. Ceny biletów w 2024 r. 

Bilet wstępu

pon.-pt.

sob.-n.

bilet normalny

20zł

25zł

bilet ulgowy*

15zł

20zł

bilet popołudniowy po godz. 17:00

10zł

opłata za łowienie ryb

30zł

opłata za zwierzę

5zł

Karnety na okaziciela 

ważny 30 dni od daty zakupu

Karnet normalny

200zł

Karnet ulgowy

150zł

* Bilet ulgowy dla: dzieci i młodzieży uczącej się w wieku 4 – 26 lat, osobom powyżej 65 r.ż., niepełnosprawnym za okazaniem orzeczenia o niepełnosprawności i opiekunom osoby niepełnosprawnej wymienionej w orzeczeniu.

Letnie półkolonie sportowe dla dzieci we Wrocławiu. Wakacje 2024

Lato coraz bliżej, dlatego warto pomyśleć już teraz o zapisaniu swoich pociech na półkolonie sportowe we Wrocławiu.

W tym roku, WCT Spartan planuje zorganizować aż w pięciu lokalizacjach we Wrocławiu PÓŁKOLONIE SPORTOWE oparte na różnych dyscyplinach sportowych.

Wszystkie nasze półkolonie zgłoszone są do kuratorium oświaty.

 • półkolonie pływacko- rolkarskie – ul. Wejherowska 34  –  899 zł/os.
 • półkolonie tenisowo – rolkarskie – ul. Spiska               –  899 zł/os.
 • półkolonie piłkarsko – sportowe – ul. Krajewskiego       –  849 zł/os.
 • półkolonie piłkarsko – sportowe – ul. Lubińska             –  849 zł/os.
 • półkolonie sportowe – ul. Hallera                                –  769 zł/os.

Każdy turnus to 5 dni sportowych aktywności. W zależności od wybranej półkolonii i od posiadanych umiejętności dzieci nauczą się lub będą doskonaliły podstawowe techniki pływania, jazdy na rolkach, gry w tenis i piłkę nożną. A wszystko to pod czujnym okiem doświadczonej kadry trenerów i instruktorów. Oferujemy opiekę nad dziećmi w godzinach 7.30 – 16.30, od poniedziałku do piątku. Zapewniamy śniadania, obiady, podwieczorki i dobra zabawę.

W razie niepogody zajęcia sportowe przeprowadzone będą na płycie lodowiska w hali Orbita i przy ul. Spiskiej, jak również w hali sportowej czy tenisowej przy ul. Lubińskiej i Krajewskiego. Dzieci, w pierwszym dniu turnusu, podzielone zostaną na grupy zależnie od wieku oraz umiejętności. Każdy z uczestników na koniec półkolonii, oprócz niezapomnianych wrażeń, otrzyma upominek.

Więcej informacji nt. cen półkolonii letnich znaleźć można na stronie Spartana. Zapisy trwają, wystarczy wybrać rodzaj półkolonii lub lokalizację i wysłać zgłoszenie!

Wśród innych atrakcji są m.in.:

 • możliwość zdawania egzaminu na kartę pływacką
 • szkolenie – bezpieczeństwo nad wodą, podstawy udzielania pierwszej pomocy
 • na wybranych turnusach, zajęcia z piłki wodnej.
 • wyjście do parku trampolin,
 • wyjście na basen
 • koszykówka, unihokej, badminton, tor przeszkód, planszówki, kalambury, karaoke oraz zabawy na dmuchańcach, bitwa na balony z wodą.
Zobacz również


Źródło: materiały organizatorów

Popularny