Piłkarki i piłkarze odwiedzili groby zasłużonych dla Śląska Wrocław

Piłkarki i piłkarze odwiedzili groby zasłużonych dla Śląska Wrocław

Przedstawiciele Śląska pojawili się na Cmentarzach Grabiszyńskim, Osobowickim i Kiełczowskim, a także na Pawłowicach. Oprócz zapalenia zniczy – tam, gdzie było to konieczne – odpowiednio uprzątnęli nagrobki.

Tego typu akcje są dla nas niezwykle istotne. Pragniemy pielęgnować pamięć o zasłużonych osobach dla społeczności WKS-u, a młodzi sportowcy oprócz zapalenia symbolicznego znicza i zadbania o nagrobki, mieli okazję dowiedzieć o nich czegoś więcej. Jesteśmy przekonani, że takie dni na zawsze pozostaną w ich pamięci
wicedyrektor Akademii Śląska, Patryk Kajderowicz

W tym roku w akcję zaangażowani były zawodniczki z zespołu U16 – Teresa Szadzińska, Julia Chimko, Natalia Wyrwas i Anna Kruk wraz z trenerem Michałem Czykietą, a także trójka piłkarzy z drużyny U10 – Tymon Gajewski, Michał Cieślak i Piotr Kliś ze swoim szkoleniowcem, Mateuszem Chowańskim.

– Bardzo się cieszę, że mogliśmy wziąć udział w takiej akcji. To bardzo ważne, by przypominać młodym sportowcom, że liczy się nie tylko „tu i teraz”, ale pamięć o historii oraz o zasłużonych postaciach dla klubu jest równie ważna – podsumowuje trener kobiecej drużyny U16, Michał Czykieta.

Delegacje WKS-u odwiedziły miejsca spoczynku m.in.

  • kapitana mistrzowskiego zespołu z 1977 roku – Zygmunta Garłowskiego,
  • trenera Władysława Giergiela – autora pierwszego, historycznego awansu do ekstraklasy,
  • dziennikarza i wielkiego sympatyka Śląska, Andrzeja Lewandowskiego,
  • legendę koszykarskiego zespołu, Adama Wójcika,
  • zasłużonych kibiców – Marka „Pluto” Duszczyńskiego,
  • Rolanda „Rolika” Leszczyńskiego,
  • Bartłomieja Skrzyńskiego.
Zobacz również


Źródło: materiały prasowe

Popularny