Piłkarze Śląska wrócili do treningów. Ruszyła sprzedaż biletów na mecz z Pogonią

Piłkarze Śląska wrócili do treningów. Ruszyła sprzedaż biletów na mecz z Pogonią

Zawodnicy i sztab szkoleniowy najpierw spotkali się na stadionie przy ul. Oporowskiej, a następnie udali się na boisko ze sztuczną płytą przy ul. Racławickiej. Na zajęciach nieobecnych było trzech zawodników. Wkrótce do trenujących dołączą Patrick Olsen, Lewuis Pena oraz Kenneth Zohore. Olsen i Pena otrzymali zgodę na późniejsze rozpoczęcie treningów ze względu na zawirowania związane z transportem (odpowiednio z Wenezueli oraz Danii), a Zohore z powodu narodzin dziecka.

Podczas mroźnego treningu nie brakowało uśmiechu. Zawodnicy najpierw przywitali się z obecnymi na zajęciach przedstawicielami mediów, a następnie zabrali się za szlifowanie formy. – Bardzo tęskniłem za całą naszą ekipą. Za tą atmosferą i żartami, które pojawiają się na treningach. Cieszę się, że znów jestem z drużyną – mówi Aleks Petkov.

– Po przerwie zimowej zawsze trochę się tęskni za piłką. Wiemy, że przed nami ciężki okres przygotowawczy, który chcemy dobrze przepracować, by być gotowym na pierwszy mecz – podkreśla Martin Konczkowski.

Przygotowania piłkarzy Śląska Wrocław do rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy

Zawodników WKS-u czekają intensywne dni. Podopieczni Jacka Magiery będą trenować w czwartek, piątek i sobotę. Następnie drużynę czeka wyjazd do Chorwacji na obóz przygotowawczy. – Spotkaliśmy się dzisiaj pierwszy raz po przerwie i widać uśmiechy oraz dobre nastroje. Czuć, że ta drużyna tęskniła za sobą. Przed nami obóz w Chorwacji, do tego czasu jeszcze chwila we Wrocławiu – mówi Tomasz Łuczywek.

– Przez te kilka dni we Wrocławiu skupimy się przede wszystkim na wprowadzeniu zawodników do treningu. Najważniejsze żeby wszyscy byli zdrowi na obóz. Jutro mamy testy wydolnościowe, które pokażą w jakim momencie treningu są nasi zawodnicy. Będziemy odpowiednio reagować podczas obozu, żebyśmy byli jak najlepiej przygotowani do meczów – dodaje drugi trener Wojskowych.

Zobacz również

W środę mieliśmy też kilka treningowych debiutów. Wraz z zespołem trenowali Mikołaj Tudruj oraz Rosen Bozhinov. Polak wkrótce podpisze kontrakt z klubem. Bułgar z kolei dołączył do zespołu w ramach testów sportowych na początek przygotowań do rundy wiosennej.

– Cieszę się, że mogłem trenować z takimi zawodnikami – dla mnie gwiazdami. Dobrze się czułem na treningu, dobrze zostałem przyjęty, teraz przede mną dużo pracy – komentuje Mikołaj Tudruj.

Plan przygotowań Śląska Wrocław do rundy wiosennej:

  • 10-13 stycznia – treningi we Wrocławiu
  • 14-25 stycznia – obóz przygotowawczy w Umag
  • 17 stycznia – mecz sparingowy z Dinamo Zagrzeb
  • 20 stycznia – mecz sparingowy z Hajdukiem Split
  • 23 stycznia – mecz sparingowy z NK Domzale
  • 25-27 stycznia – dwudniowe treningi w Salzburgu
  • 27 stycznia – mecz sparingowy z RB Salzburg
  • 2-4 lutego (data do ustalenia) – mecz sparingowy z KKS Kalisz (Wrocław)
  • 11 lutego – mecz ligowy z Pogonią Szczecin w PKO BP Ekstraklasie

#KompletNaŚląsk 3 – ruszyła sprzedaż biletów na mecz z Pogonią Szczecin

Efekty przygotowań piłkarzy Śląska fani będą mogli zobaczyć za miesiąc. 11 lutego Wojskowi zmierzą się na Tarczyński Arena Wrocław z Pogonią Szczecin. Można już kupować wejściówki na to spotkanie. Cel: #KompletNaŚląsk3!

Bilety na mecz Śląska Wrocław z Pogonią Szczecin kupicie tutaj!

W sprzedaży są także karnety na całą rundę wiosenną PKO BP Ekstraklasy.

Popularny