Policzone dni prezesa dużego banku. Jest zgoda na nietypową umowę

Policzone dni prezesa dużego banku. Jest zgoda na nietypową umowę

Rada nadzorcza mBanku uzgodniła z prezesem Cezarym Stypułkowskim, że zawrze z nim umowę dotyczącą pełnienia funkcji prezesa banku na okres jednego roku nowej kadencji — tj. do dnia zwyczajnego walnego zgromadzenia (ZWZ), które odbędzie się w 2025 r.

Decyzja o wyborze nowego prezesa będzie podjęta w trakcie 2024 r.

„21 września 2023 r. rada nadzorcza banku wyraziła intencję powołania zarządu w obecnym składzie na kolejną kadencję, która rozpocznie się w 2024 r. i zakończy w 2029, przy czym jednocześnie uzgodniła z panem Cezarym Stypułkowskim, że zawrze z nim umowę na okres jednego roku nowej kadencji, czyli do dnia zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy mBanku, które odbędzie się w 2025 r. Decyzja co do następcy pana Prezesa Cezarego Stypułkowskiego będzie podjęta w trakcie 2024 r.” — czytamy w komunikacie banku.

Zobacz także: Prezes mBanku komentuje wyrok TSUE. „Żałuję, że nie zaoferowaliśmy wcześniej ugód”

Cezary Stypułkowski został powołany na stanowisko prezesa mBanku 2 sierpnia 2010 r. Kieruje więc jednym z największych banków działających w Polsce od ponad dekady.

Jest doktorem nauk prawnych Uniwersytetu Warszawskiego. W drugiej połowie lat 80. był stypendystą Fulbrighta w Business School na Columbia University w Nowym Jorku. Od 1991 r. przez niemal trzynaście lat kierował zarządem Banku Handlowego (obecnie Citibank). Do momentu przejęcia sterów mBanku przez trzy lata był prezesem PZU i pracował w J.P. Morgan w Londynie.

Zobacz także: Prezes mBanku: Czuję niepokój. Politycy nie wiedzą, o czym mówią

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Jego strategicznym akcjonariuszem jest niemiecki Commerzbank.

Źródło https://businessinsider.com.pl/biznes/policzone-dni-prezesa-mbanku-cezary-stypulkowski-ma-nietypowa-umowe/2dp89e2

Popularny