Szukaj
Close this search box.

Polska jest gospodarzem siatkarskich mistrzostw świata!

Polska jest gospodarzem siatkarskich mistrzostw świata!

Mistrzostwo Europy siatkarzy, awans siatkarek na igrzyska w Paryżu, a teraz wiadomość z Zakopanego przekazana przez premiera Mateusza Morawieckiego.

— Mogę uroczyście ogłosić, że mistrzostwa świata w 2027 roku odbędą się w Polsce — czytamy na portalu TVP Sport słowa Mateusza Morawieckiego.

O tym, że Polska będzie gospodarzem siatkarskich mistrzostw świata mężczyzn, premier poinformował w środę 27 września w Zakopanem podczas II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki. Na kongresie był także Bartosz Kurek, wielki nieobecny niedawnego finału z Włochami.

Te mistrzostwa świata, to będzie coś pięknego dla kibiców i dla naszego kraju. Fantastyczna okazja, by zareklamować nasz kraj na arenie światowej. Postaramy się, by puchar wrócił z ziemi włoskiej do Polski już w 2027 roku.
Bartosz Kurek, cytat za sport.tvp.pl

Nasz kraj był gospodarzem lub współgospodarzem dwóch z trzech ostatnich turniejów MŚ: w 2022 i 2014 roku. W 2022 siatkarze wywalczyli srebro, przegrywając w finale z Włochami, natomiast w 2014 zdobyli złoto, pokonując Brazylię.

Zobacz również

Popularny