Ramen z Polski. Globalny gracz wyda na to miliony

Ramen z Polski. Globalny gracz wyda na to miliony

Fabryka Unilevera w Poznaniu jest jedną z trzech fabryk koncernu w naszym kraju. Ponadto obiekt jest kluczowym zakładem produkcyjnym dla Europy, ponieważ produkuje największy tonaż spośród fabryk na kontynencie. Z poznańskiego kompleksu wychodzi średnio 10 tys. ton produktów miesięcznie.

Zobacz także: O miliarderze z Wietnamu zrobiło się głośno. Zaczynał od sprzedaży makaronu w Ukrainie

Teraz Unilever zdecydował się zainwestować kolejne środki w rozbudowę istniejącego już zakładu. Koncern działający na rynku FMCG wyda 90 mln złotych, dzięki czemu powstanie nowa linia produkcyjna, która pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych kategorii ramen dla marek Knorr, Unox oraz Amino. Zastosowana pełna automatyzacja produkcji ma pozwolić na wydajność na poziomie 600 tys. opakowań na dobę.

Co istotne, nowe produkty będą dystrybuowane w Polsce, a także Holandii, na Węgrzech oraz w wybranych innych krajach europejskich.

Wielki koncern rozbudowuje fabrykę w Polsce. Inwestycja warta miliony złotych

Dla koncernu decyzja o rozbudowie istniejącej fabryki była naturalną konsekwencją sytuacji w branży. – Inwestycja w Poznaniu pomoże nam w dalszym ciągu odpowiadać na rosnące wymagania europejskiego rynku. Co więcej, również nasz polski biznes spożywczy umacnia swoją pozycję – wyjaśnił Hanneke Faber Nutrition President w Unilever, którego cytuje Polsat News.

Zobacz także: Produkty tej firmy zna każdy. Ukraina właśnie wpisała ją na listę „sponsorów wojny”

Przedstawiciele koncernu podkreślili, że rozbudowa fabryki będzie odbywała się zgodnie ze standardami środowiskowymi, które pozwolą m.in. na optymalizację zużycia energii elektrycznej i wody. Zapewni również wysoką efektywność procesu produkcyjnego. Inwestycja Unilevera w Poznaniu ma być również częścią szerszego planu rozwojowego. Koncern planuje na terenie fabryki wdrażać najnowsze innowacje technologiczne, m.in. zwiększoną automatyzację procesów, inteligentne magazyny czy też wykorzystanie zrównoważonej energii.

Źródło https://businessinsider.com.pl/biznes/wielki-koncern-inwestuje-dziesiatki-milionow-w-fabryke-w-polsce/n8g6spc

Popularny