Poza odświeżaniem 240 Hz ekran ma też czas reakcji piksela wynoszący zaledwie 0,2 ms. Jeśli więc miałoby dochodzić do jakichś opóźnień w trakcie rozgrywki, na pewno nie będzie to wina ekranu. Laptop pracuje ponadto w rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, a sam ekran może pochwalić się doskonałym odwzorowaniem barw. Ma zresztą certyfikaty ClearMR11000 i DisplayHDR True Black 500 potwierdzające, że zapewnia odpowiednią ostrość czy kontrast.
Dodatkowo Razer wprowadza jeszcze model z 18-calowym ekranem. Ta wersja zaoferuje już mniejsze odświeżanie, wynoszące 165 Hz, za to z wyższą rozdzielczością (4K) i czasem reakcji piksela 3 ms.
Trudno powiedzieć, czy laptop z ekranem 18-calowym to dobre rozwiązanie dla mobilnych graczy. Modele 14-calowe są uważane za kompaktowe i wygodne dla podróżujących graczy, a 16-calowe to już często maksimum tego, co pomieści przeciętny plecak. Jeśli ktoś chce komputer z tak dużym ekranem, równie dobrze może postawić na zewnętrzne monitory i grać stacjonarnie. Wówczas na pewno da się sporo zaoszczędzić.
Table of Contents
ToggleCo zapewnia odświeżanie 240 Hz?
Dla profesjonalnych graczy i miłośników dynamicznych gier, takich jak strzelanki czy gry sportowe, wyższa szybkość odświeżania może zapewnić płynniejszy i bardziej responsywny obraz. Zapewnia to przewagę w precyzji i szybkości reakcji.
Czytaj także w BUSINESS INSIDER
Jednak dla przeciętnego gracza lub w grach, które nie wymagają szybkich reakcji, różnica między 240 Hz a niższymi szybkościami odświeżania, takimi jak 144 Hz lub 100 Hz, może być mniej zauważalna.
Szybkość odświeżania w kontekście wyświetlaczy, takich jak te w monitorach komputerowych, telewizorach czy telefonach, odnosi się do liczby razy na sekundę, w której obraz na ekranie jest odświeżany. Wyraża się ją w hercach (Hz). Na przykład ekran z odświeżaniem 60 Hz odświeża obraz 60 razy na sekundę. Wyższa szybkość odświeżania może sprawić, że ruch na ekranie wydaje się płynniejszy, co jest szczególnie ważne w dynamicznych scenach.