Szukaj
Close this search box.

Razer przedstawia laptopa z ekranem OLED o odświeżaniu aż 240 Hz

Razer przedstawia laptopa z ekranem OLED o odświeżaniu aż 240 Hz

Poza odświeżaniem 240 Hz ekran ma też czas reakcji piksela wynoszący zaledwie 0,2 ms. Jeśli więc miałoby dochodzić do jakichś opóźnień w trakcie rozgrywki, na pewno nie będzie to wina ekranu. Laptop pracuje ponadto w rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, a sam ekran może pochwalić się doskonałym odwzorowaniem barw. Ma zresztą certyfikaty ClearMR11000 i DisplayHDR True Black 500 potwierdzające, że zapewnia odpowiednią ostrość czy kontrast.

Dodatkowo Razer wprowadza jeszcze model z 18-calowym ekranem. Ta wersja zaoferuje już mniejsze odświeżanie, wynoszące 165 Hz, za to z wyższą rozdzielczością (4K) i czasem reakcji piksela 3 ms.

Trudno powiedzieć, czy laptop z ekranem 18-calowym to dobre rozwiązanie dla mobilnych graczy. Modele 14-calowe są uważane za kompaktowe i wygodne dla podróżujących graczy, a 16-calowe to już często maksimum tego, co pomieści przeciętny plecak. Jeśli ktoś chce komputer z tak dużym ekranem, równie dobrze może postawić na zewnętrzne monitory i grać stacjonarnie. Wówczas na pewno da się sporo zaoszczędzić.

Co zapewnia odświeżanie 240 Hz?

Dla profesjonalnych graczy i miłośników dynamicznych gier, takich jak strzelanki czy gry sportowe, wyższa szybkość odświeżania może zapewnić płynniejszy i bardziej responsywny obraz. Zapewnia to przewagę w precyzji i szybkości reakcji.

Jednak dla przeciętnego gracza lub w grach, które nie wymagają szybkich reakcji, różnica między 240 Hz a niższymi szybkościami odświeżania, takimi jak 144 Hz lub 100 Hz, może być mniej zauważalna.

Szybkość odświeżania w kontekście wyświetlaczy, takich jak te w monitorach komputerowych, telewizorach czy telefonach, odnosi się do liczby razy na sekundę, w której obraz na ekranie jest odświeżany. Wyraża się ją w hercach (Hz). Na przykład ekran z odświeżaniem 60 Hz odświeża obraz 60 razy na sekundę. Wyższa szybkość odświeżania może sprawić, że ruch na ekranie wydaje się płynniejszy, co jest szczególnie ważne w dynamicznych scenach.

Źródło https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/razer-blade-niesamowity-oled-240-hz-dla-graczy-w-nowoczesnym-laptopie/2j1mjns

Popularny