Szukaj
Close this search box.

Siatkarki #VolleyWrocław mistrzyniami Polski młodziczek!

Siatkarki #VolleyWrocław mistrzyniami Polski młodziczek!

Turniej finałowy mistrzostw Polski rozegrano w Szamotułach. Wrocławianki na start zmagań w grupie w dwóch setach poradziły sobie z Jasieniakiem Gdańsk. Potem w takim samym stosunku z Polonią Świdnica, co było rewanżem za przegrany po tie-breaku i na przewagi marcowy finał mistrzostw Dolnego Śląska. W trzecim starciu wrocławianki potknęły się na Wieżycy Stężyca, ale były już pewne awansu do strefy medalowej. Półfinał to zacięte trzysetowe i zwycięskie starcie z Barnim Police. Finał za t0 już absolutnie pod kontrolą i dwa wygrane sety z Szamotulaninem.

Szkolenie? Wzór!

Cieszymy się ze złota naszych młodziczek. I jestem dumny z naszej drogi – szkolenia u podstaw. Widać tego efekty. To wszystko dzieje się w dobie, kiedy w żeńskiej siatkówce na młodym szczeblu pojawiają się kluby, które stać na to, by ściągnąć dziewczyny z całej Polski i tylko nimi grać. Zdarzało się nam przecież grać niemal z połową Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, tylko dlatego, że zasiliły jeden klub. My obraliśmy inną drogę.

mówi zadowolony Andrzej Krowiak, trener złotych medalistek.

Ten rok obrodził w sukcesy szkolenia spod szyldu #VolleyWrocław. Do finałów awansowały też bowiem drużyny juniorek oraz juniorek młodszych. Efekty daje więc prowadzony od ponad 10 lat program Volleymania, współorganizowany przez miasto, realizowany przez trenerskich fachowców z #VolleyWrocław. To treningi i turnieje dla zawodniczek z ponad 20 najlepszych szkół podstawowych w mieście. I możliwość późniejszej nauki w profilowo sportowych Sp97 oraz LO 2.

Zobacz również

Okrągła dyszka i nawiązanie do mistrzyń

Za zwycięstwo młode siatkarki #VolleyWrocław dostały czek na 10 tysięcy złotych. Tytuł MVP zgarnęła kapitan zespołu – Jagna Grosicka, za najlepszą przyjmującą uznano Adriannę Czajkowską.

Majowy mistrzowski wynik był powtórzeniem rezultatu sprzed pięciu lat. Wówczas turniej finałowy rozgrywany był w Giżycku. #VolleyWrocław prowadziła trener Aneta Walasek-Krowiak. Wrocławianki w najtrudniejszym spotkaniu (półfinał) pokonały po tiebreaku ekipę Metro Warszawa, wyciągając zwycięstwo w decydującym secie ze stanu 9:13. Potem wygrały finał. Co ciekawe, obecne złote medalistki przed startem finałów oglądały to zwycięstwo raz jeszcze. Motywacja zadziałała wzorowo.

Wyniki meczów #Volley Wrocław

Turniej finałowy mistrzostw Polski młodziczek – Szamotuły 2024
#VolleyWrocław UKS Jasieniak Gdańsk 2:0 (25:17, 25:13)
#VolleyWrocław MKS Polonia Świdnica 2:0 (25:11, 25:18)
GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca #VolleyWrocław 2:0 (25:20, 25:23)
(półfinał) #VolleyWrocław UKS SMS Barnim Police 2:1 (25:15, 17:25, 15:13)
(finał) #VolleyWrocław UKS Szamotulanin Szamotuły 2:0 (25:9, 25:20)

Skład zespołu mistrzyń Polski młodziczek – #VolleyWrocław

Amanda Najdecka, Oliwia Waszak, Hania Matczak, Julia Jajor, Anna Abławacka, Milena Musiał, Małgorzata Kwiatkowska, Martyna Urbanowicz, Nina Szydełko, Adrianna Czajkowska (najlepsza przyjmująca turnieju, Izabela Więcławska, Urszula Klasa, Jagna Grosicka (kpt., MVP turnieju),  Gabriela Urbanowicz.

Pierwszy trener: Andrzej Krowiak.

Popularny